niedziela, 21 lipca 2024r.

Liczyliśmy na więcej

Wioleta Jastrzębska (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) nie obroniła tytułu Mistrzyni Europy do lat 23. Na pocieszenie wraca z Kłajpedy z małym srebrnym medalem za rwanie.

Wioleta Jastrzębska (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) była główną faworytką rywalizacji w kat. 48 kg w Mistrzostwach Europy do lat 23 w litewskiej Kłajpedzie. Okazało się jednak, że to nie był jej dzień.

Na sześć prób – zaliczyła dwie – w rwaniu drugie na 67 kg (pierwsze na 66 kg „spaliła”, podobnie jak trzecie – na 69 kg). Z kolei inna Polka Agnieszka Zacharek walczyła czysto – 65 kg, potem 68 kg co dało jej prowadzenie w boju oraz 70 kg. Trzecia po rwaniu była Bułgarka Daniela Pandowa – 66 kg. Jedna zaliczona próba Wiolety Jastrzębskiej dała jej „małe” srebro w rwaniu.

W podrzucie sztangistka WLKS ponownie nie mogła znaleźć na pomoście sposobu na skuteczne dźwiganie. Nieudanie rozpoczęła na 84 kg, poprawiła się na tym ciężarze, jednak 85 kg – okazało się nie do pokonania. Tym samym uciekała szansa na podium, bowiem w podrzucie o medal w dwuboju upomniała się Białorusinka Julia Asajonak – 83 kg i 86 kg podrzuciła czysto, spasowała na 88 kg. Wystarczyło to jednak do wygrania boju i awansu w dwuboju z 4 miejsca po rwaniu (66 kg), na drugie miejsce – 152 kg. Za to Zacharek podrzuciła 85 kg i w dwuboju z 155 kg wygrała o 3 kilogramy z Asajonak. Jastrzębska w dwuboju zaliczyła 151 kg i brąz oddała wagą ciała Pandowej.

WYNIKI

 

źródło: własne / PZPC; foto: PZPC

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;