piątek, 19 lipca 2024r.

Zaskakująca zwyciężczyni

Do dużej niespodzianki doszło w 10 turnieju szachowym tegorocznego cyklu Grand Prix Siedlec, który odbył się 3 października w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Sekulskiej 10.

W turnieju niespodziewanie  zwyciężyła Patrycja Waszczuk zawodniczka pierwszoligowej drużyny juniorów TS Wisła Kraków, grająca także od kilku sezonów w drużynie seniorów Skoczek Siedlce. Sukces Patrycji jest tym większy, że w bezpośrednim pojedynku pokonała mistrza Marcina Mycia legitymującego się rankingiem w szachach szybkich 2305 punktów ELO, a więc o 724  pkt więcej od tej młodej niezwykle utalentowanej zawodniczki uczęszczającej obecnie zaledwie do szóstej klasy szkoły podstawowej.

Patrycja  – uzyskała 6 pkt z 7 partii i wyprzedziła kolejno: 2 mistrza Marcina Mycia (Skoczek Siedlce) – 6 pkt. 3 Andrzeja Czaplę (Skoczek Siedlce) – 5,5 pkt. 4-6 Dariusza Kozioła (Skoczek Siedlce), Zbigniewa Litwińca (Radzyń Podlaski) i Sławomira Kurpiewskiego (Skoczek Siedlce) – wszyscy po 5 pkt.  W turnieju uczestniczyło 31 zawodników i zawodniczek. Do końca rozgrywek pozostały już tylko 2 turnieje.

Szczegółowe wyniki 10. turnieju  Grand Prix Siedlec 2015 znajdują się na stronie internetowej programu sędziowskiego ChessarbiterPro: KLIKNIJ


W najbliższą sobotę i niedzielę zostanie w Siedlcach rozegrany XIII Międzynarodowy Turniej szachowy „Równych szans”, którego organizatorami są tradycyjnie Zespół Szkół Nr 2 z  Radą Rodziców, a współorganizatorami Klub Szachowy Skoczek Siedlce i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Siedlce. Więcej informacji na stronie: KLIKNIJ

 

źródło i foto: Skoczek Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;