poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Klęska w Kozim Grodzie

MKK Siedlce sromotnie przegrał w Lublinie z AZS UMCS.

Początek meczu w Lublinie należał do gospodyń. Co prawda siedlczanki wyszły na prowadzenie 3:2 po celnym rzucie z dystansu Anny Olchowyk-Pokojowej, jednak w kolejnych minutach punktowały tylko akademiczki (9:3). Trójka Magdaleny Koperwas zmniejszyła nieco różnicę punktową, ale odpowiedź Leah Metcalf była równie skuteczna, co błyskawiczna. Siedlczanki próbowały odrobić 6-punktową stratę, jednak gospodynie przez większość pierwszej kwarty nie pozwoliły na to. W końcówce wysiłki MKK dały efekt po celnych rzutach Koperwas i Olchowyk-Pokojowej. Warto dodać, że ten duet zdobył 14 z 18 punktów zdobytych przez team Teodora Mollova w premierowej odsłonie spotkania. Do remisu 18:18 doprowadziła Agnieszka Makowska, ale ostatnie słowo w pierwszej kwarcie należało do Metcalf (21:18).

Kolejna odsłona spotkania rozpoczęła się od celnego rzutu za trzy w wykonaniu Keeny Mays i remisu 21:21. Dobra gra w defensywie dała szansę na powrót na prowadzenie, ale nie została ona wykorzystana. Trójka Kateryny Dorogobuzowej przechyliła szalę na korzyść akademiczek.Po dwóch celnych rzutach Oksany Kisilowej z półdystansu strata MKK zmalała do oczka (27:28). Chwilę później ponownie dać o sobie znała Dorogobuzowa, a trener Mollov skorzystał z przerwy na żądanie. Po czasie przewaga lublinianek w krótkim czasie urosła z 4 do 11 punktów. Kolejny czas dla MKK nie pomógł, a różnica punktowo stale powiększała się na korzyść gospodyń. Do przerwy AZS UMCS prowadził 42:27.

Po kilkunastominutowym odpoczynku siedlczanki powinny rzucić się do odrabiania strat, jednak nie da się tego dokonać bez skuteczności rzutowej (tylko pięć punktów zdobytych w ciągu 10 minut!). Na półmetku przedostatniej kwarty lublinianki prowadziły 51:30. AZS UMCS nie grał wielkich zawodów, ale wykorzystywał liczne błędy siedlczanek. Po 3/4 meczu akademiczki prowadziły 58:32.

Ostatnia kwarta nie mogła wpłynąć na nieuchronną porażkę MKK. Pogodzone z losem siedlczanki były jedynie tłem dla AZS UMCS. Po rzucie Dominiki Owczarzak akademiczki zdublowały drużynę Mollova. Ostatecznie MKK przegrał 42:82. Dwa fakty oddające skalę porażki siedlczanek. Do tej pory w krótkiej historii występów ekstraklasie MKK nigdy nie zdobył tak małej liczby punktów (poprzednio 51 w Polkowicach) oraz nie przegrał z nikim równie wysoko (poprzednio 61:100 w Bydgoszczy w ćwierćfinale).

W następnej kolejce rywalem MKK będzie Artego Bydgoszcz. Mecz z wicemistrzem TBLK jest planowany na niedzielę 18 października, godz. 17:00.

10.10.15, 18:00 – Lublin
TBLK: AZS UMCS Lublin – MKK Siedlce 82:42 (21:18, 21:9, 16:5, 24:10)
AZS UMCS: 44. Kateryna Dorogobuzowa 18, 12. Agata Szczepanik 13, 25. Leah Metcalf 12, 13. Destiny Williams 12, 6. Dominika Owczarzak 9, 14. Marta Jujka 7, 24. Jhasmin Player 6, 10. Olivia Szumełda-Krzycka 4, 11. Aldona Morawiec 1, 21. Dominika Duraj, 22. Kinga Piędel
MKK: 4. Magdalena Koperwas 9, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 7, 9. Oksana Kisilowa 6, 6. Katarzyna Trzeciak 6, 11. Marie Malone 5, 28. Agnieszka Makowska 4, 23. Keena Mays 3, 10. Magdalena Parysek 2, 15. Anna Kirijenko