poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

KPS bez punktów po wyrównanym meczu

W drugiej kolejce I ligi siatkówki mężczyzn drużyna KPS Siedlce stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z SMS Spałą. Niestety siedlczanie wracają bez punktów, gdyż ulegli utalentowanym uczniom 1:3.

Po zwycięstwie w inauguracyjnym meczu z Espadonem Szczecin, KPS czekała batalia w Spale z mistrzami świata kadetów. Uczniowie SMS przed tygodniem pewnie pokonali obrońcę tytułu mistrza I ligi Victorię Wałbrzych, więc tym razem byli stawiani w roli faworyta. Jednak podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka nie zamierzali łatwo oddać pola rywalowi. Nie przeszkadzał im też brak w „dwunastce” jednego z atakujących Damiana Wdowiaka, który w środę podczas treningu doznał urazu palca prawej dłoni.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Gra punkt za punkt toczyła się praktycznie do drugiej przerwy technicznej (16:14). Po powrocie na boisko nasi gracze stracili kolejne dwa „oczka” po błędach własnych, ale po chwili zdołali ponownie dojść rywala na jeden punkt (19:18). Duża w tym zasługa serwisu Kamila Gutkowskiego. Niestety na więcej uczniowie SMS nie pozwolili i skuteczną kiwką zakończyli pierwszego seta 25:23.

W drugiej partii gospodarze poszli za ciosem i objęli trzypunktowe prowadzenie (8:5). Nie trwało to jednak długo, bo KPS w ekspresowym tempie wyrównał (po 8). Kontry kończyli Kamil Gutkowski i Piotr Łukasik. Od tej pory gra znowu toczyła się cios za cios. Dwupunktową przewagę dopiero w ostatniej akcji seta osiągnęli siedlczanie, a stało się to po dwóch autowych atakach uczniów SMS.

Kolejna partia od początku układa się po myśli KPS. 8:4, 11:5 i wydawało się, że przyjezdni będą nie do powstrzymania. Niestety przy stanie 12:7 zrobiło się gorąco. Został odgwizdany błąd ustawienia naszej drużyny, z czym zawodnicy i trenerzy się nie zgadzali. Po dyskusjach gra została wznowiona bez punktów, ale i bez koncentracji KPS. Z pięciu punktów przewagi zrobiły się dwa straty na drugiej przerwie technicznej (16:14). W końcówce goście próbowali jeszcze walczyć, jednak bezskutecznie (25:22).

W czwartym secie niewielką przewagę utrzymywał SMS. Gospodarze próbowali ją powiększać, ale przyjezdni ciągle dochodzili rywala na jeden punkt. W decydujących fragmentach lepszą skuteczność kontr utrzymali jednak uczniowie i nie pozwoli KPS doprowadzić do tie-breaka (25:23).

Już za tydzień pierwsza okazja dla siedleckich fanów na zobaczenie swojej drużyny na żywo. Wówczas KPS podejmie Wartę Zawiercie, która ostatnio przegrała 0:3 z Espadonem Szczecin. Mecz odbędzie się w piątek o godzinie 19:00 na hali ARMS.

10.10.15, 18:10 – Spała
I liga: SMS PZPS Spała – KPS Siedlce 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:23)
KPS: 3. Piotr Łukasik, 5. Piotr Milewski, 6. Kamil Gutkowski, 12. Wojciech Kaźmierczak, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski i 7. Maciej Krzywiecki (libero) oraz 2. Paweł Rejowski, 4. Adam Szałański, 8. Jakub Woś (libero), 11. Łukasz Wysocki