poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Inauguracyjny pogrom (fotogaleria)

MKK II Siedlce w meczu inaugurującym nowy sezon w II lidze zlały koszykarki z Łodzi.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że obie drużyny dzieli przepaść, zarówno w kwestii ogólnych umiejętności koszykarskich, jak i doświadczenia. W premierowej odsłonie spotkania siedlczanki prowadzone przez Michała Żmińczuka pozwoliły Widzewiankom na zdobycie zaledwie 13 punktów. Rezerwy MKK w tym czasie rzuciły ich 49.

Po przerwie MKK II kontrolował wydarzenia na parkiecie, choć wynik w poszczególnych kwartach nie był już tak jednoznaczny jak w pierwszych 20 minutach. W trzeciej ćwiartce poważnej kontuzji doznała Magdalena Mollov. Ostatecznie siedlczanki wygrały 83:35. Warto dodać, że w zespole z Łodzi zaprezentowała się wychowanka MKK Eliza Zalewska, która rzuciła sześć punktów.

Za tydzień siedlczanki podejmą UKS Huragan Wołomin.

17.10.15, 12:50 – Siedlce (hala ARMS)
II liga: MKK II Siedlce – Widzew Szkoła Gortata Łódź 83:35 (21:5, 28:8, 17:12, 17:10)
MKK II: 24. Dominika Prochenka 18, 12. Nicole Lenard 15, 5. Magdalena Mołłow 14, 19. Zuzanna Niedziółka 10, 7. Katarzyna Dębek 8, 15. Katarzyna Artych 6, 6. Andżelika Strzałek 5, 11. Izabela Cabaj 3, 23. Dominika Paczóska 2, 9. Natalia Somla 2