Inauguracyjna porażka szczypiornistów (fotogaleria)

W środowy wieczór III-ligowe rozgrywki meczem z Jurandem Ciechanów zainaugurowali szczypiorniści Prusa Siedlce. Spotkanie zakończyło się porażką siedleckiego zespołu 26:32.

Początek meczu był wyrównany. Gospodarze grali  bardzo dobrze, po kilku pierwszych minutach gry prowadzili 3:1. Jednak następnie, po niewykorzystanym karnym przez Prusa, inicjatywę przejął zespół z Ciechanowa i zdołał odskoczyć na kilka bramek. Trener siedlczan Michał Kluczek zmieniał skład i UKS próbował odrobić stratę. Jednak w atakach Prusa brakowało precyzji, co wykorzystał Jurand i odskoczył na 6 trafień. W końcówce pierwszej części meczu po dwóch kontrach gospodarze nieznacznie zmniejszyli stratę i do przerwy był wynik 11:15

Od początku drugiej połowy szczypiorniści Prusa jak najszybciej chcieli odrobić straty. Jednak Jurand grał bardzo dobrze i do 37 minuty siedlczanie odrobili tylko jedną bramkę. W kolejnym fragmencie spotkania dzięki skutecznej grze Cezarego Jaszczuka Prusowi udało się zbliżyć do gości na jednego gola.  Do 57 minuty gra toczyła się bramka za bramkę, ale ostatnie 180 sekund należało do gości i to oni ostatecznie triumfowali i wywieźli z Siedlec komplet punktów.

W drugiej serii gier zespół Prusa pauzuje, tak więc kolejne spotkanie siedlczanie rozegrają w weekend 22-23 listopada, kiedy to na własnej hali zmierzą się z inną ekipą z  Ciechanowa Nike.

21.10.15, 20:30 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: Prus Siedlce – Jurand Ciechanów 26:32 (11:15)

Prus: Emil Kożuchowski 9, Paweł Łukaszuk 5, Bartosz Sokołów 4 , Cezary Jaszczuk 4, Wojciech Tchórzewski 2, Kamil Kicka 1, Kacper Dymowski, Maciej Sikorski, Jakub Kryszczuk, Patryk Somla, Szymon Kosyl, Damian Antoniak, Paweł Zając, Piotr Kieliszek, Jakub Chromiński, Jan Borkowski