piątek, 19 lipca 2024r.

Już po pucharze

W obecnym sezonie rozgrywki Pucharu Polski nie miały być priorytetem siatkarzy KPS Siedlce. I nie były. Po czterech setach gry, naszą drużynę pokonał drugi zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.

W środowym pojedynku składy obu zespołów odbiegały od tych, które występują na ligowych parkietach. Zwłaszcza drużyna gospodarzy zaskoczyła. W składzie II ligowego SMS pojawili się zawodnicy z zaplecza PlusLigi. Ci sami, którzy niespełna dwa tygodnie temu pokonali KPS 3:1. Wśród siedlczan aż takiej rewolucji nie było. Z założenia wynikało by więcej czasu na boisku spędzili siatkarze, którzy w lidze grają mniej. Pierwsza partia była najbardziej wyrównana i rozstrzygnęła się na korzyść KPS 25:21. Później dominowali już uczniowie, którzy w sierpniu w barwach reprezentacji Polski wywalczyli mistrzostwo świata kadetów. W kolejnej rundzie naprzeciw siebie mogły stanąć dwie drużyny SMS, jednak jedna przegrała w Ostrołęce 0:3. Natomiast trener Witold Chwastyniak wraz ze swoimi podopiecznymi może skupić się już tylko na lidze. Najbliższy mecz KPS rozegra ze swoim imiennikiem. Spotkanie w Kętach odbędzie się w sobotę o 18:00.

21.10.15, 17:00 – Spała
IV runda Pucharu Polski: SMS PZPS II Spała – KPS Siedlce 3:1 (21:25, 25:13, 25:20, 25:20)
KPS: 2. Paweł Rejowski, 3. Piotr Łukasik, 4. Adam Szałański, 5. Piotr Milewski, 6. Kamil Gutkowski, 7. Maciej Krzywiecki, 8. Jakub Woś, 11. Łukasz Wysocki, 12. Wojciech Kaźmierczak, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski

Pozostałe wyniki:
Espadon Szczecin – Krispol Września 2:3
Camper Wyszków – Ślepsk Suwałki 2:3
Omis Ostrołęka – SMS PZPS I Spała 3:0
SMS PZPS III Spała – Warta Zawiercie 2:3
Stal Nysa – Victoria Wałbrzych 2:3
Hutnik Kraków – KPS Kęty 0:3
GKS Katowice – AGH Kraków 3:1

Pary V rundy:
Krispol Września – Ślepsk Suwałki
SMS PZPS II Spała – Omis Ostrołęka
Warta Zawiercie – Victoria Wałbrzych
GKS Katowice – KPS Kęty

 

źródło: własne / KPS Siedlce / PZPS; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;