sobota, 4 maja 2024r.

Zostały w blokach

MKK Siedlce nie ma ostatnimi czasy łatwego życia. W kolejnym meczu podopieczne Teodora Mollova poniosły wysoką porażkę.

Mecz zaczął się dobrze dla Białej Gwiazdy, która po dwóch minutach prowadziła 9:2. Trener Mollov zareagował czasem, jednak siedlczanki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki. MKK utknął na jednym celnym rzucie, podczas gdy Wiślaczki powiększały swój dorobek. Wynik doszedł do stanu 24:2, co przypominało początek meczu z Artego w poprzedniej kolejce. Po trójce Agnieszki Szott-Hejmej gospodynie prowadziły 30:5. Pierwsza kwarta zakończyła się porażką MKK w stosunku 9:38. Kolejna odsłona spotkania była zdecydowanie bardziej wyrównana. Przewaga Wisły nie była już tak bezdyskusyjna, jak w pierwszych 10 minutach, jednak mistrzynie Polski nieustannie kontrolowały 30-punktową przewagę. Do przerwy koszykarki z Grodu Kraka wygrywały 59:25. Gra MKK w drugiej kwarcie uległa poprawie, jednak wynik był okrutny.

Po przerwie Wisła rozpoczęła od serii punktowej 7:0. Serię mistrzyń Polski przerwała Magdalena Koperwas, a po chwili trójką popisała się Anna Olchowyk-Pokojowa. Od tego momentu siedlczanki toczyły walkę punkt za punkt z rywalkami, ale Biała Gwiazda miała na tyle komfortowy rezultat, że taki system w niczym jej nie przeszkadzał. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 76:39 dla miejscowych. W ostatniej odsłonie meczu zamykającego 6 kolejkę błyszczały Hiszpanki. Laura Nicholss i Cristina Ouvina sprawiły, że Wisła osiągnęła 40-punktowe prowadzenie (85:45). Celem dla gospodyń w końcówce spotkania było złamanie granicy 100 punktów, natomiast siedlczanki robiły wszystko, aby zakończyć mecz z możliwie najniższą porażką. Ostatecznie MKK przegrał w Krakowie 57:93.

MKK nie pomogła nawet zarejestrowana tuż przed meczem w Krakowie Damika Martinez. Koszykarka pochodząca z Portoryko w czasie kariery licealnej reprezentowała barwy liceum im. Orville’a Platta. Następnie Martinez zebrała sporo nagród i pobiła wiele rekordów podczas występów w koledżu Iona. Teraz spróbuje pomóc rozwiązać problemy MKK na pozycji rozgrywającej.

Kolejnym rywalem MKK będzie MUKS Poznań. Mecz zostanie rozegrany w siedleckiej hali ARMS w sobotę 31 października.

25.10.15, 17:00 – Kraków
TBLK: Wisła Can-Pack Kraków – MKK Siedlce 93:57 (38:9, 21:16, 17:14, 17:18)
Wisła: 22. Yvonne Turner 20, 4. Laura Nicholss 15, 9. Katerina Zohnova 13, 5. Cristina Ouvina 12, 14. Devereaux Peters 12, 7. Magdalena Ziętara 10, 25. Małgorzata Misiuk 4, 8. Justyna Żurowska-Cegielska 4, 11. Agnieszka Szott-Hejmej 3, 13. Alicja Grabska, 15. Bożena Puter, 21. Magdalena Puter
MKK: 28. Agnieszka Makowska 12, 11. Marie Malone 12, 9. Oksana Kisilowa 11, 6. Katarzyna Trzeciak 7, 17. Damika Martinez 6, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 3, 15. Anna Kirijenko 2, 4. Magdalena Koperwas 2, 10. Magdalena Parysek 2