wtorek, 7 maja 2024r.

Siedleckie ciężary na fali

24 października w Makowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski seniorek w podnoszeniu ciężarów. Nie mogło w nich zabraknąć zawodniczek z naszego miasta, które tradycyjnie meldowały się na podium.

Medal z najcenniejszego kruszcu w 22 Mistrzostwach Polski seniorek w podnoszeniu ciężarów rozegranych w Makowie Mazowieckim wywalczyły dwie zawodniczki reprezentujące nasze miasto. W kat. 53 kg triumfowała Wioleta Jastrzębska (WLKS Siedlce-Nowe Iganie), zaś w kat. 75 kg najlepsza okazała się Katarzyna Lisewska (SKS Feniks Siedlce).

Jastrzębska w przeciwieństwie do poprzedniego roku, kiedy to startowała w kat. 48 kg, tym razem zgłosiła się do rywalizacji w kat. 53 kg. Podopieczna Dawida Fertykowskiego zaliczyła w dwuboju 162 kg (73 kg + 89 kg, co dało jej zwycięstwo w tej kategorii. Drugie miejsce i tym samym srebrny medal w Makowie wywalczyła niedawna koleżanka z klubowego zespołu Wiolety – Kinga Mróz – teraz sztangistka nowego ośrodka ciężarowego w Siedlcach SKS Feniks, w którym trenerką jest Danuta Soćko. Wynik Kingi to 156 kg (71 kg + 85 kg).

Druga nasza złota medalistka Katarzyna Lisewska (SKS Feniks) bez najmniejszych problemów wygrała rywalizację w kat. 75 kg (210 kg w dwuboju; 97+113) wyprzedzając drugą zawodniczkę o 30 kg (!) i broniąc tytułu sprzed roku. Był to jednocześnie pierwszy tytuł mistrzyni Polski seniorek dla klubu SKS Feniks Siedlce.

Czwarty medal dla Siedlec zdobyła Agata Rok (SKS Feniks) stając na najniższym stopniu podium w kat. 58 kg (178 kg w dwuboju; 80+98), a przegrywając srebro z Katarzyną Kraską (Górnik Polkowice) wyższą wagą ciała.

Ponadto piąta w kat. 63 kg (170 kg w dwuboju; 72+98) była Magdalena Mędza (WLKS), szósta w kat. +75 kg (108 kg w dwuboju; 48+60) – Patrycja Grzesiuk (WLKS) a siódma w kat. 48 kg (110 kg w dwuboju; 49+61) – Karolina Miszczak (WLKS).

Z wyników byłych zawodniczek WLKS Siedlce-Nowe Iganie warto odnotować złoto Aleksandry Klejnowskiej-Krzywańskiej w kat. 63 kg i brąz Sabiny Bagińskiej w kat. +75 kg.

W klasyfikacji Sinclaira piąte miejsce zajęła Wioleta Jastrzębska, ósma była Katarzyna Lisewska, a dziesiąta Agata Rok.

Klasyfikację klubową wygrał SKS Feniks Siedlce (77 pkt), wyprzedzając WLKS Siedlce-Nowe Iganie (66), LKS Dobryszyce (także 66) i Mazovię Ciechanów (62). Najlepszym województwem okazało się mazowieckie.