wtorek, 16 lipca 2024r.

Bracia poza pudłem

Niestety tegoroczne Mistrzostwa Świata w kickboxingu organizacji WAKO nie będą udane dla zawodników siedleckiego klubu Boxer. Zarówno Maciej jak i Roger Garbaczewski przegrali pierwsze walki na odbywających się w serbskim Belgradzie zawodach.

Młodszy z braci Garbaczewskich, Maciej w pierwszej walce w formule low kick przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów z tureckim kickboxerem, Yildirimem Oguzem. Niestety mistrz Polski zawodowego K-1, tytuł ten wywalczył w Anglii na gali Duet Fight Night, wraca do domu bez medalu i na pewno będzie to dla niego motywacja do dalszych ciężkich treningów. Z pewnością w następnym roku będziemy mogli cieszyć się z rezultatu podopiecznego Andrzeja Garbaczewskiego, ale na razie zawodnik musiał przełknąć gorzką pigułkę i dopingować pozostałych reprezentantów.

Następnego dnia zawalczył Roger Garbaczewski, który w pierwszej rundzie miał wolny los i dopiero drugiego dnia pojawił się na macie w rywalizacji w formule kick-light. Niestety pojedynek ze Szwedem, Oscarem Anderssonem zakończył się dyskwalifikacją zawodnika z Siedlec. Formuła kick-light jest trudną formułą, bowiem zawodnik musi trzymać nerwy na wodzy, gdyż sędziowie mogą uznać, że akcje są wyprowadzane ze zbyt dużą siłą i mogą zdyskwalifikować zawodnika. Niestety nie śledziliśmy transmisji video z zawodów i nie wiemy czy na pewno dyskwalifikacja była spowodowana za mocnymi ciosami siedleckiego fightera. Gdy tylko uda nam się znaleźć walki, opublikujemy je i sami będziecie mogli ocenić, czy dyskwalifikacja Rogera była słuszna.

 

źródło: wakoweb.com; foto: fanpage Macieja Garbaczewskiego

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;