piątek, 3 maja 2024r.

W regionie: Maza najlepsza w okręgu

Mazovia po jednostronnym pojedynku sięgnęła po Puchar Polski w okręgu siedleckim. Naprzód nie był w stanie zagrozić mińszczanom, nawet grając z przewagą jednego zawodnika.

Podopieczni Roberta Gójskiego i Roberta Stelmacha stworzyli zagrożenie pod bramką Marcina Adamiaka już w 5 minucie. Michał Herman próbował otworzyć wynik spotkania po strzale z rzutu wolnego, ale nie zdołał osiągnąć zamierzonego efektu. W odpowiedzi Naprzód miał szansę po strzale Pawła Wasiluka z kilku metrów, jednak Wojciech Szelągowski z pomocą defensorów zażegnał niebezpieczeństwo. W 8 minucie Daniel Smuga znacznie przestrzelił w dogodnej sytuacji. Po kwadransie gry młody skrzydłowy ponownie dał znać o sobie. Z prawej flanki dośrodkowywał Piotr Sobótka, zaś Smuga strzałem z głowy sprawił problemy Adamiakowi, lecz nie na tyle duże, aby go pokonać. W 25 minucie Michał Bondara minimalnie niecelnie główkował po sprytnie rozegranym wrzucie z autu i centrze Mateusza Janusiewicza. Chwilę później celności przy strzale zabrakło Łukaszowi Puciłowskiemu. W 29 minucie Smuga był o centymetry od zamknięcia oskrzydlającej akcji Mazy. Chwilę później Puciłowski nie zdołał sfinalizować centry Hermana. W 35 minucie refleksem błysnął Adamiak, który obronił uderzenie Bartosza Kozakiewicza, które po drodze zostało trącone piętą przez Bondarę. Dwie minuty później Damian Świątek sfaulował Smugę w szesnastce, nie pozostawiając Krzysztofowi Jakubikowi innego wyjścia niż wskazanie na wapno. Z jedenastu metrów celnym uderzeniem popisał się Puciłowski. W końcówce pierwszej połowy okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystali Bondara i Herman.

W 52 minucie Puciłowski stanął oko w oko z Adamiakiem, jednak nie zdołał wykorzystać 100-procentowej okazji. Pięć minut później Herman sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Wasiluka, co spotkało się z reakcją sędziego. Lewy defensor Mazy obejrzał czerwoną kartkę, a Naprzód został nagrodzony rzutem wolnym z 17 metrów, który jednak nie został wykorzystany przez gospodarzy. Piłkarze z Mińska Mazowieckiego mimo gry w osłabieniu prezentowali się lepiej od beniaminka IV ligi, potrafili dłużej utrzymać się przy piłce oraz nie mieli problemów ze stwarzaniem klarownych sytuacji podbramkowych. W 77 minucie Smuga został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym przez Adamiaka, w efekcie czego Maza została nagrodzona drugą jedenastką. Pewnym wykonawcę karnego okazał się Bondara. W 89 minucie najlepszy strzelec mińszczan – a jednocześnie dobiegającej końca edycji okręgowego Pucharu Polski – ustalił wynik spotkania, wykorzystując dogranie rezerwowego Rafała Słowika. Wygrana Mazovii 3:0 odzwierciedla różnicę dzielącą oba zespoły w finałowym starciu.

Po ostatnim gwizdku sędziego pamiątkowe puchary i medale trafiły do obu drużyn. Najważniejsze trofeum z rąk prezesa OZPN Krzysztofa Karasia odebrał kapitan zwycięzców Alan Grabek.

W nagrodę Maza otrzymała pamiątkowe trofeum, nagrodę pieniężną w wysokości 1500 złotych i możliwość rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

31.10.15, 11:00 – Skórzec
Finał PP OZPN: Naprzód Skórzec – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:3 (0:1)
Bramki: Łukasz Puciłowski 38 k, Michał Bondara 77 k, 89
Naprzód: 20. Marcin Adamiak – 10. Maciej Chmielewski (84, 17. Mateusz Kacprzak), 5. Damian Świątek, 4. Kamil Pszkit, 15. Łukasz Paciorek – 14. Paweł Brodziak (34, 21. Adrian Myrcha), 2. Radosław Całka, 16. Adam Chojecki (84, 18. Grzegorz Potera), 8. Jarosław Kisiel, 6. Paweł Wasiluk (69, 19. Kamil Cabaj) – 7. Piotr Skóra
Mazovia: Wojciech Szelągowski – 16. Piotr Sobótka (90, 18. Dawid Matak), 4. Alan Grabek, 15. Damian Guzek, 13. Michał Herman – 17. Łukasz Puciłowski, 14. Jarosław Krajewski, 7. Bartosz Kozakiewicz, 21. Daniel Smuga (84, 11. Rafał Słowik), 10. Mateusz Janusiewicz – 19. Michał Bondara

Żółte kartki: Adam Chojecki 23, Damian Świątek 37, Marcin Adamiak 77 – Alan Grabek 19
Czerwona kartka: Michał Herman (57, za faul taktyczny)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)