piątek, 17 maja 2024r.

Blisko przełamania

MKK był blisko przełamania w Gorzowie Wielkopolskim. Niestety, spotkanie po raz piąty z rzędu zakończyło się nie po myśli siedlczanek.

Pierwsza kwarta udała się podopiecznym Teodora Mollova. Po trójce Damiki Martinez przyjezdne prowadziły 5:2. AZS PWSZ szybko doprowadził do remisu, który utrzymywał się przez większość premierowej odsłony meczu. W końcówce siedlczanki górowały skutecznością nad gospodyniami, a punktowa seria 5-0 pozwoliła osiągnąć prowadzenie 16:12. W kolejnej kwarcie akademiczki zabrały się do roboty. Drużyna Dariusza Maciejewskiego uszczelniła defensywę, co znalazło odzwierciedlenie w rezultacie. Do remisu 16:16 doprowadziła Magdalena Szajtauer. Kluczową zawodniczką w ekipie z Gorzowa Wielkopolskiego w tym fragmencie meczu była Angel Goodrich. Amerykańska rozgrywająca imponowała indywidualnymi popisami, asystami, ale też celnością z dystansu. W ostatnich akcjach pierwszej połowy siedlczanki popełniły zbyt wiele błędów własnych. Gorzowianki wykorzystały prezenty od rywalek i schodziły do szatni przy prowadzeniu 29:24.

Siedlczanki po dwóch kwartach rywalizacji czuły, że są w stanie wywieźć komplet punktów z Gorzowa Wielkopolskiego. Początkowe fragmenty trzeciej kwarty to potwierdziły. MKK zniwelował przewagę AZS PWSZ do jednego punktu (29:28), jednak przyjezdnym przydarzył się kosztowny przestój. Akademiczki w ciągu kilku chwil osiągnęły prowadzenie 37:28. Przewaga gorzowianek w okolicach 10 punktów oscylowała nie tylko do końca trzeciej kwarty, lecz aż do ostatnich minut spotkania. Na 180 sekund przed końcową syreną MKK przegrywał 41:50, jednak nie poddał się. W ciągu minuty siedlczanki zbliżyły się do akademiczek na odległość celnego rzutu (50:48). AZS PWSZ miał jednak więcej wyrachowania w decydujących momentach. MKK przegrał 49:56, jednak pozostawił po sobie dobre wrażenie.

W sędziowskim tercecie prowadzącym zawody znalazła się Paulina Gajdosz, która swego czasu występowała w MKK Siedlce.

Za tydzień rywalem MKK na własnym parkiecie będzie JAS-FBG Sosnowiec.

07.11.15, 18:00 – Gorzów Wielkopolski
TBLK: AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – MKK Siedlce 56:49 (12:16, 17:8, 16:11, 11:14)
AZS PWSZ: 22. Cassandra Brown 18, 3. Angel Goodrich 15, 4. Katarzyna Dźwigalska 7, 20. Magdalena Szajtauer 5 (16 zbiórek), 11. Beata Jaworska 4, 9. Monika Naczk 3, 18. Katarzyna Jaworska 2, 7. Natalia Sobek 2, 8. Klaudia Czarnodolska
MKK: 11. Marie Malone 16 (15 zbiórek), 6. Katarzyna Trzeciak 9, 10. Magdalena Parysek 7, 9. Oksana Kisilowa 6, 17. Damika Martinez 5, 4. Magdalena Koperwas 3, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 3, 28. Agnieszka Makowska

źródło: własne / TBLK; foto: Maciej Sztajnert