wtorek, 7 maja 2024r.

Pokaz siły lidera (fotogaleria)

Podopieczni Wiesława Głuszczaka przegrali w sobotę z liderem I ligi z Krosna.

Miasto Szkła Krosno pewnie pokonuje kolejną przeszkodę. Wysoki wynik 100:69 sugeruje, iż podopieczni trenera Michała Barana zdeklasowali rywali. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna, gdyż siedlczanie przez trzy kwarty stawiali mocny opór rywalom. Można powiedzieć nawet, iż koszykarze z Siedlec zagrali bardzo przyzwoity mecz. Na lidera I ligi okazało się to jednak za mało.

Już pierwsza kwarta pokazała, iż drużyna z Krosna nie wygra tak łatwo jak we Wrocławiu. Nie do zatrzymania był Rafał Rajewicz, który pewnie ogrywał Jakuba Dłuskiego czy Dariusza Wykę. Były podkoszowy Stelmetu w tej części gry zdobył 11 punktów oraz zebrał cztery piłki. Warto również docenić postawę Marcina Kowalewskiego, który dwoił się i troił. Koszykarze z Siedlec mimo ogromnych chęci, nie byli w stanie w dłuższym wymiarze czasowym twardo rywalizować z liderem rozgrywek

Ogromną siłą gości z Podkarpacia były rzuty z dystansu. Na dodatek koszykarze z Krosna trafiali zza linii 6,75m w newralgicznych momentach spotkania. Podopieczni Michała Barana świetnie dzielili się piłką, w efekcie czego w całym meczu zanotowali 21 asyst. Już w trzeciej kwarcie drużyna z Krosna wypracowała sobie bezpieczną przewagę, dzięki której w pełni kontrolowała sobotni mecz. Ostatnia część gry była już tylko formalnością.

Sporym problemem zespołu z Siedlec były liczne straty, które nie pozwalały im mocniej przeciwstawić się liderowi. Oprócz nich, w drugiej połowie świetnie prezentował się Dariusz Oczkowicz, który okazał się najskuteczniejszym graczem sobotniego spotkania. W zespole z Krosna na pochwałę zasłużył również Patryk Pełka czy Dawid Bręk.

07.11.15, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: SKK Siedlce – Miasto Szkła Krosno 69:100 (22:26, 16:22, 17:25, 14:27)

SKK: 66. Rafał Rajewicz 19, 14. Marcin Kowalewski 14, 7. Adam Brenk 8, 9. Filip Struski 6, 5. Kamil Sulima 6, 6. Patryk Bajtus 4, 12. Bartłomiej Bojko 4, 13. Mateusz Bal 3, 15. Michał Musijowski 3, 19. Rafał Sobiło 2, 25. Wojciech Osiński.