czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Gościnny Prus (fotogaleria)

W sobotę w Siedlcach odbył się turniej piłki ręcznej z okazji Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta. W rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny: gospodarze – Prus Siedlce, ROKiS Radzymin, Leliwa Mińsk Mazowiecki oraz NLO Stoczek Węgrowski. Siedleccy szczypiorniści rywalizację zakończyli na drugim miejscu.

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się ze sobą drużyny Prusa oraz Leliwy. UKS rozegrał bardzo dobre spotkanie i zwyciężył pewnie 35:24. Z kolei w drugim półfinale triumfował zespół z Radzymina, który bez problemów pokonał NLO Stoczek Węgrowski 30:16. W pojedynku o 3. miejsce górą byli zawodnicy ze Stoczka Węgrowskiego, natomiast w finale Prus uległ gościom z Radzymina. Spotkanie finałowe podopieczni Michała Kluczka rozpoczęli bardzo słabo, gdyż po pięciu minutach gry ROKiS prowadził już 4:0. Szczypiorniści z Radzymina grali bardzo konsekwentnie i do przerwy prowadzili sześcioma trafieniami – 14:8. W drugiej części meczu gospodarze bezskutecznie próbowali odrobić starty, a przeciwnicy bezbłędnie wykorzystywali wszystkie swoje okazje i spotkanie finałowe zakończyło się pewnym triumfem ROKiS-u 26:16.

Po turniej przyznano również nagrody indywidualne. Królem strzelców turnieju został zawodnik Prusa – Emil Kożuchowski. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza przyznano Dominikowi Doboszowi z NLO Stoczek Węgrowski, natomiast najlepszym zawodnikiem rozgrywek uznano Dominika Trońskiego z ROKiS-u Radzymin.