sobota, 13 lipca 2024r.

Judyta Niepogoda vs Ilona Dziashkevich na kobiecej gali w Łodzi

Organizatorzy pierwszej w Polsce kobiecej gali sportów walki, „Ladies Fight Night”, która 11 grudnia 2015 roku odbędzie się w Łodzi, przedstawili właśnie pierwszy pojedynek z karty walk. Zmierzą się w nim Judyta Niepogoda reprezentująca klub Gladiator Siedlce i pochodząca z Łotwy – Ilona Dziashkevich.

Poniżej prezentujemy oficjalną informację prasową:

Pierwszym pojedynkiem jaki pojawi się na karcie walk debiutującej kobiecej gali sportów walki Ladies Fight Night w Łodzi, w dniu 11 grudnia 2015 roku, będzie starcie na zasadach K-1 pomiędzy polską Mistrzynią Świata Muay Thai, Judytą Niepogodą z kubu Gladiator Siedlce, a białoruską zawodniczką, Iloną Dziashkevich z klubu Kondor Grodno. Obie panie zmierzą się w kategorii wagowej do 56 kg.

Judyta Niepogoda to dwukrotna amatorska Mistrzyni Świata w tajskim boksie w organizacji WMF. Tytuły zdobyła podczas Mistrzostw Świata w 2014 i 2015 roku. Była także Mistrzynią Europy w Muay Thai i dwa razy zdobywała tytuł Mistrzyni Polski. 29-letnia podopieczna trenera Andrzeja Wasilewskiego dwukrotnie toczyła już zawodowe walki. Podczas gali East Side Fight w Białymstoku, w roku 2014, pokonała Białorusinkę – Polinę Kazhinę, a w tym roku Andrę Aho z Estonii podczas prestiżowej gali KOK World GP 2015 w Tallinie i jest na razie niepokonana.

Urodzona na Łotwie, a mieszkająca obecnie na Białorusi, Ilona Dziashkevich to bardzo doświadczona zawodniczka. Licząca 35 lat Ilona była mistrzynią Białorusi w formule K-1 i Sanda. Na zawodowej arenie wygrała pięć pojedynków, a tylko raz schodziła pokonana. Jej trenerem jest Vitaliy Kazakov.

Bardzo się cieszę, że powstała organizacja gdzie mogą realizować się kobiety w walkach. Do tej pory było tak, że na galach czasami trafiła się jedna walka kobiet, a później resztę w głównej mierze przejmowali mężczyźni. Teraz wreszcie będziemy mogły pokazać nas, że jesteśmy, rozwijamy się i pokazujemy dobre walki. Serdecznie zapraszam kibiców na moją walkę z Iloną. – powiedziała Judyta Niepogoda.

 

Gala odbędzie się w kooperacji z wydarzeniami sportowymi w ramach Mistrzostw Europy WPA. Blisko 200 zawodników i kilka tysięcy spodziewanych gości wypełni weekend ze sportami walki i sportami siłowymi. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Łodzi, Tytan Team i Fight Club Łódź. Gala „Ladies Fight Night” odbędzie się w Hali Sportowej przy ul. ks. Ignacego Skorupki 21. Początek imprezy o godzinie 19:00.

Wstęp na galę jest wolny.

 

źródło: Ladies Fight Night; foto: Ladies Fight Night

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;