środa, 15 maja 2024r.

Planowe zwycięstwo Artego

MKK Siedlce przegrał w Bydgoszczy 42:80. Podopieczne Teodora Mollova nie były w stanie sprawić niespodzianki w starciu z Artego.

SYTUACJA PRZED MECZEM

Siedlczanki wyjechały do Bydgoszczy już w towarzystwie świeżo zakontraktowanej Aldony Morawiec. Była zawodniczka AZS UMCS Lublin nie odbyła wielu treningów z MKK, jednak po jej grze oczekiwano wiele. Artego nie miał w ostatnim czasie żadnych problemów. Bydgoszczanki w rywalizacji z MKS Polkowice zaprezentowały znakomitą formę i oczekiwały na kolejny sukces w starciu z teamem Teodora Mollova.

Od pierwszej minuty spotkania przewagę na parkiecie uzyskały koszykarki z Bydgoszczy. Dla nikogo przebieg meczu nie był zaskoczeniem, wszak Artego to zespół typowany do medalowych lokat w końcowym rozrachunku. Po słabej drugiej kwarcie MKK przegrywał do przerwy 20:46. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Artego dominował, ale nie przemęczał się. Faworytki ostatecznie wygrały 80:42.

LICZBA MECZU

14 – tyle punktów zdobyła debiutująca w barwach MKK Aldona Morawiec. Był to najlepszy wynik w siedleckiej drużynie.

PLANY MKK

Za tydzień liga pauzuje z powodu turnieju Final Six Pucharu Polski, który zostanie rozegrany w Lublinie. W sobotę 6 lutego MKK podejmie Wisłę Can-Pack Kraków.

24.01.16, 18:00 – Bydgoszcz
TBLK: Artego Bydgoszcz – MKK Siedlce 80:42 (21:12, 25:8, 19:12, 15:10)
Artego: 24. Amisha Carter 20, 8. Elżbieta Mędzik 12, 10. Maurita Reid 11, 13. Julie McBride 10, 22. Martyna Koc 8, 15. Aleksandra Pawlak 6, 23. Karina Szybała 5, 3. Darxia Morris 4, 7. Katarzyna Kocaj 2, 31. Karolina Puss, 4. Edyta Faleńczyk
MKK: 7. Aldona Morawiec 14, 9. Oksana Kisilowa 9, 4. Magdalena Koperwas 7, 10. Magdalena Parysek 6, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 3, 6. Katarzyna Trzeciak 3, 8. Aleksandra Jagodzińska, 24. Dominika Prochenka

źródło: własne; foto: Artego Bydgoszcz