niedziela, 2 października 2022

Sport numer 1

Od 1 do 12 lutego reprezentacja Polski seniorów w rugby gościła w Republice Południowej Afryki. O wrażeniach z pobytu w ojczyźnie Nelsona Mandeli opowiedział Adrian Chróściel.

Celem obozu były wspólne treningi i gry kontrolne przed wiosennymi meczami w ramach rozgrywek Pucharu Narodów Europy z Belgią i Holandią. Na zgrupowaniu tym Awenta MKS Pogoń Siedlce miała swoich trzech przedstawicieli – Mateusza Lamenta, Jakuba Bobruka i Adriana Chróściela. W trakcie wyjazdu odbyliśmy kilkanaście sesji treningowych, odbywających się na boisku oraz siłowni, prowadzonych przez Marka Płonkę, Dariusza Komisarczuka i Blikkiesa Groenewalda. Zagraliśmy także trzy sparingi. Naszymi przeciwnikami byli kolejno: Dragons Rugby Club, Mopanie UP oraz Pretoria Polisie Rugby Club. We wszystkich trzech przypadkach były to bardzo silne drużyny, będące w pełni swojego sezonu i prezentujące się doskonale pod kątem fizycznym i motorycznym.

Dla większości z nas treningi w RPA stanowiły pierwszą okazję do ćwiczeń na naturalnej trawie, ponieważ w Polsce jesteśmy w trakcie przerwy zimowej. Było to niestety widać podczas naszych meczów, ponieważ popełnialiśmy dużą ilość technicznych błędów, a także odstawaliśmy od przeciwników szybkościowo. Niemniej jednak, pomimo trzech porażek, wyjazd należy uznać za pożyteczny i udany. Mogliśmy bowiem potrenować wspólnie, zgrać się jeszcze bardziej, a ponadto wpaść w rytm meczowy. Należy powiem pamiętać, że najbliższy mecz z Belgią odbędzie się bowiem tydzień przed startem Ekstraligi, zatem rozegranie sparingów było konieczne, a w Polsce nie mogliśmy liczyć na przeciwników tej klasy. Co więcej, do drużyny udanie wprowadzili się młodzi zawodnicy, debiutujący w seniorskich pojedynkach międzynarodowych.

Kolejną korzyścią płynącą z wyjazdu RPA – kraju, w którym rugby jest zdecydowanie sportem numer 1, była możliwość obserwowania meczów na wysokim poziomie oraz chłonięcia atmosfery otaczającej te spotkania na każdym kroku. Nie obyło się również bez chwil wolnych, poświęconych na wizytę na safari oraz zwiedzanie regionalnych zabytków. Wyjazd dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń, a także podniósł nasze umiejętności rugbowe, co na pewno zaprocentuje w czekających nas meczach reprezentacyjnych i ligowych.
źródło: Adrian Chróściel; foto: Tomasz Plenkowski (RugbyPolska.pl)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook