wtorek, 23 lipca 2024r.

Życiówki w Spale

Siedleccy lekkoatleci brali udział w Halowych Mistrzostwach Polski w Spale.

Wysoką formę potwierdził Bartosz Wójcik (WLKS Siedlce-Nowe Iganie), który wygrał rywalizację w skoku w dal (7,52 m – rekord życiowy) i trójskoku (15,19 m – rekord życiowy). WLKS zdominował także rywalizację w chodzie. Olga Niedziałek na dystansie 3 kilometrów finiszowała przed Emilią Gręziak, natomiast Łukasz Niedziałek nie miał sobie równych na 5 kilometrów, osiągając czas 20:48,63 – rekord życiowy, a jednocześnie rekord Polski juniorów młodszych.

Życiówkę osiągnęli także Robert Goławski i Patryk Kocak. Ten pierwszy w chodzie na 5 km juniorów zanotował rezultat 21:49,97, co wystarczyło do zajęcia drugiej lokaty. Kocak był drugi w biegu na 1000 m z czasem 2:31,93 – rekord życiowy.

O dwa medale swą kolekcję wzbogacili reprezentanci Pogoni Siedlce. Michał Roguski postarał się o srebro w biegu na 3000 metrów. Krążek z tego samego kruszcu zgarnęła Julia Maksymiuk, która uczciła debiut wśród juniorek młodszych – medalem. Senior Adrian Marcinkiewicz był piąty w rywalizacji na 1500 metrów. Długodystansowiec pobił swój rekord życiowy, jednak jego strata do podium była znaczna.

źródło: własne / WLKS Siedlce / PZLA; foto: MKS Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;