wtorek, 16 lipca 2024r.

Powalczą w Siedlcach

20 lutego w Siedlcach odbędą się II Międzyklubowe Rozgrywki Juniorów w Fechtunku Współczesnym (walka mieczem sportowym) organizowane przez Akademię Fechtunku „Virtus”.

W ogólnopolskim turnieju wezmą udział adepci akademii, Warszawskiej Szkoły Fechtunku „Centuria”, Szkoły Gladiatorów oraz Śląskiej Szkoły Walki z Orzesza „Niepokorni”. Impreza rozpocznie się pojedynkami trenerów z poszczególnych szkół.

Turniej odbędzie się w sali gimnastycznej w I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach, które jest współorganizatorem zawodów. Start o godz. 11. Zapraszamy do oglądania zmagań, wstęp wolny. Turniej będzie również dobrą okazją, aby dołączyć do Akademii Fechtunku „Virtus” i rozpocząć przygodę na treningach. Szczegółowe informacje tutaj.

Siedlecka Akademia Fechtunku „Virtus” istnieje od półtora roku. Przyciąga w swoje szeregi młodzież i dzieci, które chcą rozpocząć nową, sportową przygodę, ucząc się i reaktywując europejską sztukę walki mieczem, tym razem w wersji współczesnej.

Treningi prowadzone są przez dwóch doświadczonych trenerów, którzy od ponad 16 lat związani są ze światem rekonstrukcji historycznej doskonaląc swoje umiejętności walki. Piotr i Wojciech poza aktywnym udziałem w wielu polskich i zagranicznych turniejach, prowadzą również od wielu lat m.in. warsztaty walki podczas największej imprezy rekonstrukcyjnej w Polsce pod Grunwaldem, a także treningi dla grup rekonstrukcyjnych w Warszawie i Siedlcach. Posiadają również duże doświadczenie w tworzeniu choreografii walk, które były prezentowane podczas wielu imprez okolicznościowych w Europie.

Virtusi zorganizowali dotychczas dwa turnieje. Pierwszy odbył się w siedleckim AEMS w kwietniu 2015 roku, kolejny w sierpniu w Liwie podczas Ogólnopolskiego Turnieju Rycerskiego. Obecnie akademia kieruje swoją ofertę głównie do dzieci i młodzieży. Współpracuje z siedleckimi Klubami Kultury „Lech” i „Trójka”.

 

źródło i foto: Virtus

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;