sobota, 13 lipca 2024r.

Judyta Niepogoda powalczy na FEN 11

Niepokonana na zawodowych ringach Judyta Niepogoda poznała datę kolejnego pojedynku. Kilkukrotna mistrzyni świata w Muay Thai podczas gali Fight Exclusive Night 11, która odbędzie się 19 marca w Warszawie spotka się z Iwoną Nierodą z Diamentu Pstrągawa.

Można śmiało powiedzieć, że jest to pojedynek o absolutny prym w polskim kickboxingu, gdyż obie panie są uznawane za najlepsze w naszym kraju. Siedlczanka swoją ostatnią walkę stoczyła na gali Ladies Fight Night 1 w Łodzi. Niestety, wtedy przeciwniczka Niepogody na rozgrzewce doznała kontuzji i nie była w stanie wyjść do klatkoringu jedynej kobiecej organizacji w Europie. Wcześniej podopieczna Andrzeja Wasilewskiego wygrała pojedynek na gali King of Kings w Estonii, na której pokonała miejscową zawodniczkę Andre Aho. Zwycięstwo przez decyzję sędziów na gali KOK było nie lada sztuką, bowiem wielu Polaków wygrywając w oczach fanów i ekspertów byli oszukiwani przez sędziów. Niepogoda jednak zrobiła na tyle dużo, by sędziowie nie mogli odebrać jej zera w rekordzie.

Zawodniczka Diamentu Pstrągawa to amatorska Mistrzyni Świata w kickboxingu oraz wielokrotna mistrzyni Polski. Nieroda wywodzi się z kickboxingu, który trenuje pod okiem Jerzego Pilarza i zasady K-1, które wydają się być neutralne dla obu zawodniczek, będą działały jednak na korzyść Rzeszowianki.

Obie panie spotkały się już na Mistrzostwach Polski K-1 rules w 2013 roku i górą wtedy była zawodniczka Diamentu Pstrągawa. Niepogoda jednak nie zasypiała gruszek w popiele przez ten czas i jest teraz zawodniczką o wiele lepszą niż w ich pierwszym pojedynku.

Liczymy wiec, że ze starcia, o którym można powiedzieć, iż jest starciem o tytuł najlepszej polskiej kickboxerki, przyniesie wiele radości siedleckim kibicom. Mamy nadzieję, że Niepogoda wróci na tarczy z warszawskiej hali Torwar.

 

źródło: własne; foto: FEN 11

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;