niedziela, 21 lipca 2024r.

Gorsze miejsca niż rok temu

27 lutego w Nowym Tomyślu odbyła się trzecia edycja Indywidualnego Pucharu Polski w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wzięły udział dwie zawodniczki siedleckich klubów.

Indywidualny Puchar Polski w Nowym Tomyślu to pierwsza w 2016 roku, duża ciężarowa impreza rangi centralnej. Pierwsze zawody w takiej formule miały miejsce w 2014 roku w Józefowie, a drugie – przed rokiem w Opolu.

W hali wi­do­wis­ko­wo-spor­to­wej Mło­dzie­żo­we­go Cen­trum Pod­no­sze­nia Cię­ża­rów w Nowym Tomyślu do rywalizacji przystąpiło 14 czołowych zawodniczek kraju, ale o Puchar Polski walczyła dziesiątka. W tym gronie znalazły się dwie zawodniczki z klubów z Siedlec: Katarzyna Lisewska (SKS Feniks Siedlce) i Wioleta Jastrzębska (WLKS Siedlce-Nowe Iganie). Sztangistki rywalizowały w formule otwartej – według punktacji Sinclaira.

Przed zawodami najwięcej szans na końcowy triumf dawano Joannie Łochowskiej (UKS Zielona Góra), która była także najlepsza przed rokiem w Opolu. Faworytka nie zawiodła i wygrała uzyskując w dwuboju 198 kg; 279,8 pkt w punktacji Sincaira. Drugie miejsce zajęła w sobotę była zawodniczka WLKS-u Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (obecnie Zawisza Bydgoszcz) – 200 kg; 274,2 pkt, a trzecie – Katarzyna Kraska (Górnik Polkowice) – 191 kg; 267,6 pkt.

Na siódmym miejscu sklasyfikowano Katarzynę Lisewską (Feniks) – 210 kg; 249,4 pkt, a na ósmym Wioletę Jastrzębską (WLKS) – 168 kg; 248.3 pkt. Wprawdzie obie panie zanotowały podobne wyniki w dwuboju jak przed rokiem jednak widać, że inne sztangistki poczyniły dużo większe postępy, które pozwoliły im zepchnąć Wioletę z trzeciego, a Katarzynę z czwartego miejsca sprzed roku.

WYNIKI

 

źródło: własne / PZPC / Polska Sztanga; foto: PZPC

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;