środa, 22 maja 2024r.

Zabrakło wsparcia

Koszykarki z Siedlec do ostatnich minut walczyły o zwycięstwo w Sosnowcu, jednak wracają do domu na tarczy.

Podopieczne Teodora Mollova udały się do Sosnowca podbudowane wyczekiwanym od dawna niedzielnym zwycięstwem z gorzowskimi akademiczkami. MKK jechał na mecz z beniaminkiem z nadzieją na czwartą wygraną w sezonie. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie JAS-FBG został ograny w Siedlcach.

PRZEBIEG SPOTKANIA

Mecz zaczął się od nerwowej gry z obu stron. Po celnym lay-upie Aldony Morawiec siedlczanki objęły prowadzenie 5:2, jednak był to ostatni pozytywny moment w pierwszej kwarcie. Koszykarki z Sosnowca, wykorzystując niemoc przyjezdnych, zdobyły 12 punktów z rzędu. Druga kwarta była bardziej wyrównana, na co wpływ miała mierna skuteczność z obu stron. Do przerwy MKK przegrywał 21:29. Po przerwie siedlczanki ruszyły do odrabiania strat. Ciężar zdobywania punktów w drugiej połowie spadł na Oksanę Kisilową, Magdalenę Koperwas, Morawiec i Katarzynę Trzeciak. Zabrakło wsparcia koleżanek, stąd końcowa porażka 56:63.

LICZBA MECZU

23 – tyle procent wynosiła skuteczność rzutowa MKK w pierwszej połowie. Jeżeli zdobywa się 21 punktów w 20 minut to trudno myśleć o końcowym sukcesie.

PLANY MKK

Po spotkaniu w Sosnowcu MKK czeka 10-dniowa przerwa. Od 12 do 19 marca siedlczanki rozegrają trzy ostatnie spotkania w rundzie zasadniczej. Na rozkład drużyny Mollova trafią kolejno: MUKS Poznań (12 marca, wyjazd), MKS Polkowice (15 marca, dom), Basket Gdynia (19 marca, wyjazd).

02.03.16, 18:00 – Sosnowiec
TBLK: JAS-FBG Sosnowiec – MKK Siedlce 63:56 (17:7, 12:14, 15:17, 19:18)
JAS-FBG: 4. Shannon McCallum 25, 1. Aishah Sutherland 10, 11. Naketia Swanier 9, 8. Barbara Głocka 8, 21. Paulina Antczak 7, 5. Anna Bekasiewicz 2, 15. Paulina Rozwadowska 2, 10. Marta Dobrowolska
MKK: 7. Aldona Morawiec 21, 9. Oksana Kisilowa 14, 4. Magdalena Koperwas 10, 6. Katarzyna Trzeciak 7, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 3, 10. Magdalena Parysek 1, 8. Aleksandra Jagodzińska