poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Iwanowski najlepszym Polakiem w Biegu Piastów!

Daniel Iwanowski (UKS Rawa Siedlce) okazał się najlepszym z Polaków w głównej konkurencji jubileuszowego Biegu Piastów – biegu na 50 km!

40 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego został rozłożony w czasie (27 lutego – 6 marca 2016). Koronną konkurencją był oczywiście bieg na 50 km. Tradycyjnie jak co roku na starcie stanęła liczna grupa Polaków, ale zjechało też wiele osób zza granicy by zmierzyć swe siły na morderczym dystansie.

Do rywalizacji na dystansie 50 km przystąpiło blisko 1,5 tysiąca osób. Na metę dobiegło 1425. Bieg zdominowali narciarze zagraniczni. Triumfował Szwajcar Toni Livers (2:18:42), przed Czechem Jirim Rocarkiem i Francuzem Benoit Chauvetem. Jak już „przebijemy się” w klasyfikacji końcowej przez międzynarodową mieszankę Szwajcarów, Czechów, Francuzów i Włochów, na miejscu 14 dostrzeżemy pierwszego z Polaków. Ku naszej uciesze jest to reprezentant Rawy Siedlce Daniel Iwanowski! Pochodzący z Białegostoku reprezentant Rawy osiągnął czas 2:31:24.

Z wywiadu przeprowadzonego na gorąco tuż po przekroczeniu linii mety okazało się, że „Iwan” na ostatnich kilometrach przeżywał ciężkie chwile, walczył ze swoimi słabościami, by dotrwać do ostatniego metra, ale udała mu się ta sztuka. Gratulujemy ukończenia biegu i zajęcia znakomitego miejsca!

WYNIKI

 

źródło: własne / Bieg Piastów / skipol; foto: datasport.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;