wtorek, 7 maja 2024r.

Minimalna porażka ze Spójnią

Koszykarze Siedleckiego Klubu Koszykówki w sobotę przegrali w Stargardzie z miejscową Spójnią.

W pierwszej kwarcie podopiecznym Krzysztofa Koziorowicza długo nic nie wychodziło. Przez pięć minut zdobyli tylko punkt i przegrywali 1:12. Później było niewiele lepiej i pod koniec tej odsłony goście prowadzili 25:10. Siedlczanie uzyskali dużą przewagę, lecz prezentowali się tylko solidnie, wykorzystując najprostsze błędy rywala w defensywie. Mieli także sposób na Łukasza Pacochę. Najlepszy strzelec I ligi źle wszedł w mecz i pudłował nawet z linii rzutów wolnych.

Następnych kilka minut zmieniło całkowicie sytuację. Obie drużyny, jakby zamieniły się koszulkami. Spójnia zdobyła 25 a SKK tylko trzy punkty. Siedem oczek zaliczki gospodarze utrzymali do przerwy, a przyjezdni mieli spore pretensje do sędziów. Ich zdaniem arbitrzy gwizdali jednostronnie. Pozwalali oni na wiele koszykarzom, lecz nie popełniali rażących błędów. Przewinienia zawodników z Siedlec kończyły się jednak zwykle rzutami wolnymi. Spójnia trafiła 19/22 takich prób, a SKK 5/6.

Wspomniana różnica to jednak w dużej części zasługa stylu gry ekipy prowadzonej przez Teohara Mollova. Potrafili oni doprowadzać do remisu za sprawą prób trzypunktowych. Ostatecznie trafili 11/29 takich rzutów, lecz w decydujących fragmentach za bardzo uwierzyli w tę broń. W czwartej kwarcie mieli korzystną sytuację, ponieważ stargardzianie szybko popełnili cztery faule. Nie zdołali jednak wymusić kolejnych przewinień a w końcówce sami mieli problem z zatrzymaniem rywali. Trafiał Damian Pieloch, który czterokrotnie przymierzył z dystansu i zdobył łącznie 20 punktów.

W siedleckiej ekipie wyróżnił się Marcin Kowalewski – 17 punktów i siedem zbiórek. Rafał Sobiło dodał 18, a Aaron Weres 15 oczek. Blisko double-double był Rafał Rajewicz – dziewięć punktów i 10 zbiórek. Podkoszowy sprawiał gospodarzom sporo problemów.

Kolejny mecz SKK Siedlce rozegra 13 marca. W niedzielę przed własną publicznością, podopieczni Teohara Mollova zmierzą się z Biofarmem Basket Poznań.

Spójnia Stargard – SKK Siedlce 81:76 (12:25, 30:10, 22:22, 17:19)
Spójnia: Pieloch 20, Pacocha 16, Pytyś 14, Bodych 8, Koziorowicz 8, Wróblewski 8, Pabian 7, Bigus, Jankowski
SKK: Sobiło 18, Kowalewski 17, Weres 15, Sulima 10, Rajewicz 9, Osiński 3, Nędzi 2, Struski 2, Brenk, Bojko

źródło: WP SportoweFakty; foto: Maciej Sztajnert