niedziela, 21 lipca 2024r.

Siedlczanie w doborowym towarzystwie

Drugiego dnia Halowych Mistrzostw Polski seniorów lekkiej atletyce udział w rywalizacji kulomiotów wzięło dwóch zawodników WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Konkurs kulomiotów halowych mistrzostw kraju był jedną z większych atrakcji zawodów. Tegoroczny poziom startujących był wysoki. Większość ekspertów jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji rozdzielała medale pomiędzy: Konradem Bukowieckim, Tomaszem Majewskim a Michałem Haratykiem. Tymczasem faworytów podzielił 31-letni zawodnik-amator, na co dzień nauczyciel WF Rafał Kownatke. Zawodnik LKS Ziemi Puckiej po raz drugi w karierze został halowym mistrzem Polski, z wynikiem 20,37 m, co jest jego rekordem życiowym. Drugi był Bukowiecki, a trzeci Majewski.

W tak doborowej obsadzie mieli okazję zmierzyć się dwaj kulomioci WLKS Siedlce-nowe Iganie: Andrzej Gudro i Jan Parol. Parol pchnął kulą na odległość 17.48 i nie zdołał awansować do ścisłego finału. Ta sztuka udała się Gudro, który w drugiej serii uzyskał odległość 18.37. W finałowej rywalizacji nie udało się poprawić tego rezultatu, ale i tak był to najlepszy życiowy wynik reprezentanta WLKS. Ostatecznie Gudro zajął szóste, a Parol dziewiąte miejsce.

 

źródło: własne / PZLA / PAP; foto: PZLA

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;