niedziela, 5 maja 2024r.

Kluczowe zwycięstwo w Poznaniu

MKK Siedlce po zaciętym meczu wygrał z MUKS Poznań. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo drużyny Teodora Mollova w sezonie.

MUKS i MKK to dwa ostatnie zespoły w tabeli Tauron Basket Ligi. Dorobek obu ekip to 22 punkty w 19 kolejkach. Mecz w Poznaniu zapowiadał się na starcie nie tylko o punkty, ale wręcz o byt.

PRZEBIEG MECZU

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Poznanianki zaczęły spotkanie od prowadzenia 4:0, jednak w pierwszych minutach żadna z drużyn nie była w stanie zbudować na dłużej choćby kilkupunktowej przewagi. Po kwadransie gry i rzucie za 3 punkty Katarzyny Trzeciak siedlczanki prowadziły 29:21, jednak nie dowiozły prowadzenia do końca pierwszej połowy – przegranej ostatecznie 32:33.

W trzeciej kwarcie MKK doprowadził do wyrównania, a następnie osiągnął 5-punktową przewagę (55:50). Siedlczanki do końca pilnowały wypracowanej zaliczki. W tak zwanym międzyczasie parkiet za nagromadzenie fauli opuściły Aldona Morawiec i Trzeciak. MKK wygrał 74:67 i zrobił milowy krok w kierunku sportowego utrzymania w ekstraklasie.

LICZBA MECZU

1 – MKK zanotował w Poznaniu pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w bieżącym sezonie.

PLANY MKK

Drużyna Mollova w ciągu najbliższego tygodnia zakończy rundę zasadniczą w TBLK. We wtorek o 18:00 siedlczanki podejmą MKS Polkowice, natomiast w sobotę (również o 18:00) MKK zmierzy się w Gdyni z Basketem. Po rozegraniu ostatniej kolejki ekstraklasowe kluby zostaną podzielone na walczące o medale (miejsca 1-8) oraz utrzymanie (9-12).

12.03.16, 18:00 – Poznań
TBLK: MUKS Poznań – MKK Siedlce 67:74 (17:17, 16:15, 17:23, 17:19)
MUKS: 6. Żaneta Durak 18, 10. Zuzanna Puc 14, 13. Julia Drop 9, 4. Patrycja Klatt 9, 16. Karolina Olszewska 9, 5. Aleksandra Dziwińska 2, 23. Magdalena Idziorek 2, 9. Sylwia Siemienas 2, 12. Barbara Skowronek 2, 31. Marta Nowicka, 24. Alicja Szloser
MKK: 9. Oksana Kisilowa 21, 4. Magdalena Koperwas 17, 7. Aldona Morawiec 12, 10. Magdalena Parysek 10, 6. Katarzyna Trzeciak 9, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 5, 8. Aleksandra Jagodzińska