Porażka po zimowej przerwie

W 6 kolejce III ligi szczypiorniści Prusa Siedlce przegrali na wyjeździe z Jurandem Ciechanów 28:30.

Był to pierwszy ligowy mecz Prusa w 2016 roku. Siedleccy szczypiorniści rozpoczęli nim rundę rewanżową w III lidze. Ostatni pojedynek w lidze podopieczni Michała Kluczka rozegrali 5 grudnia ubiegłego roku z SPR Nowe Piekuty. Ponadto trener Prusa w spotkaniu z Jurandem miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników.

Od początku mecz był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła wywalczyć sobie przewagi. W końcu między 16 a 23 minutą inicjatywę przejął Prus i odskoczył na trzy bramki, prowadząc 12:9. Jednak w kolejnym fragmencie spotkania goście zaczęli popełniać błędy w defensywie, co pozwoliło Jurandowi na zdobycie pięciu bramek z rzędu. Po pierwszej połowie było 17:15 dla gospodarzy.

Od początku drugiej części gry podopieczni Michała Kluczka chcieli odrobić straty, jednak Jurand nie dał się zaskoczyć i powiększył swoją przewagę do pięciu trafień. Jednak szczypiorniści Prusa walczyli do końca i między 52 a 58 minutą zdobyli pięć goli z rzędu i doprowadzili do remisu po 28. Ostatnie 120 sekund należało do gospodarzy. Grający w osłabieniu Prus stracił dwie bramki i ostatecznie przegrał 28:30

PLANY PRUSA

W następnej kolejce Prus Siedlce będzie pauzował, tak więc kolejne spotkanie rozegra 10 kwietnia o godzinie 17:30, a rywalem siedlczan będzie Nike Ciechanów.

13.03.16, 18:00 – Ciechanów

III liga: Jurand Ciechanów – Prus Siedlce 30:28 (17:15)

Prus: Paweł Zając, Bartosz Sokołów 1, Kacper Dymowski 2, Paweł Łukaszuk 5, Paweł Turyk, Rafał Kica, Emil Kożuchowski 8, Bartosz Niedziółka, Jakub Kryszczuk 1, Cezary Jaszczuk, Szymon Kosyl, Wojciech Tchórzewski 7, Dominik Dobosz, Jeremi Orłowski, Piotr Kieliszek 4, Jakub Chromiński