piątek, 3 maja 2024r.

Zagrały na medal! (fotogaleria)

Siedleckie pożegnanie z rundą zasadniczą wypadło nad wyraz okazale. MKK w znakomitym stylu ograł jednego z kandydatów do medalu – MKS Polkowice!

MKS Polkowice przyjechał do Siedlec osłabiony. Trener Vadim Czeczuro nie mógł skorzystać z usług Eweliny Gali, Magdy Karczmarskiej i Angeliki Stankiewicz. Trzy Amerykanki, Hiszpanka i reprezentantki Polski były jednak wystarczającym arsenałem, aby w polkowiczankach upatrywać faworyta wtorkowej konfrontacji. Szkoleniowiec MKK, Teodor Mollov, musiał racjonować siłami czołowej siódemki, która miała w nogach i rękach świeże trudy wyjazdowego boju z MUKS Poznań.

PRZEBIEG SPOTKANIA

Pierwsza połowa w wykonaniu MKK otarła się o perfekcję. Przyjezdne wydawały się zaskoczone postawą siedlczanek i nie potrafiły znaleźć sposobu na ofensywę drużyny Mollova. MKS przeważał w jednym elemencie, a mianowicie w centymetrach pod koszem. Użytek ze swojego wzrostu regularnie robiła w ataku Nikki Greene, jednak w defensywie nie była już tak skuteczna. Po pierwszej kwarcie MKK przegrywał 20:22, w niczym nie ustępując czołowej ekipie Tauron Basket Ligi. Druga odsłona spotkania była popisem siedlczanek. Celna trójka Anny Olchowyk-Pokojowej dała remis (24:24) i sygnał do ataku. Wybornie dysponowana Magdalena Koperwas i skuteczna z półdystansu Magdalena Parysek raz po raz znajdowały sposób na polkowicką defensywę. Ostatnim akcentem ze strony MKK w rewelacyjnej pierwszej połowie była trójka Aleksandry Jagodzińskiej, która z powodzeniem dopasowała się do poziomu drużyny. Do przerwy gospodynie wygrywały 45:34.

Całe spotkanie byłoby perfekcyjne, gdyby nie dwa słabsze momenty. Pierwszy z nich przydarzył się na początku trzeciej kwarty, kiedy 3-minutowa niemoc w ofensywie zmieniła wynik z 45:34 dla MKK na 45:46 dla MKS. Siedlczanki dowodzone przez Koperwas oraz Katarzynę Trzeciak otrząsnęły się z letargu i wróciły na swój wysoki poziom prezentowany w pierwszej połowie. Po pół godzinie gry na tablicy widniał wynik 59:59. Trójka Olchowyk-Pokojowej na wstępie kwarty numer 4 była znakiem, że siedlczanki celują w zwycięstwo. W końcówce meczu MKK osiągnął prowadzenie 76:66. Polkowiczanki były załamane i niemal pogodzone z porażką. Wtedy przydarzył się, wspomniany wcześniej, drugi słabszy moment. W ciągu 15 sekund polkowiczanki zniwelowały stratę do oczka. Emocjonująca końcówka nie przyniosła punktów żadnej ze stron i to MKK cieszył się z zasłużonego, choć z przebiegu spotkania trochę zbyt niskiego, zwycięstwa. Cegiełkę do historycznego triumfu dołożyła każda z siedmiu koszykarek, które zaprezentowały się na parkiecie w pomarańczowych strojach.

LICZBA MECZU

30 – tyle punktów uzbierała Magdalena Koperwas. To najlepszy wynik kapitan MKK w bieżącym sezonie, a jednocześnie rekord drużynowy.

PLANY MKK

W sobotę 19 marca MKK zagra w Gdyni z Basketem. Początek spotkania nad Bałtykiem o 18:00.

15.03.16, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
TBLK: MKK Siedlce – MKS Polkowice 78:77 (20:22, 25:12, 14:25, 19:18)
MKK: 4. Magdalena Koperwas 30, 10. Magdalena Parysek 16, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 11, 9. Oksana Kisilowa 7, 6. Katarzyna Trzeciak 6, 7. Aldona Morawiec 5, 8. Aleksandra Jagodzińska 3.
MKS: 54. Nikki Greene 24 (13 zbiórek), 1. Corin Adams 18, 11. Agnieszka Skobel 14, 10. Roksana Schmidt 7, 4. Yurena Diaz 4, 32. Nicole Michael 4, 13. Agata Nowacka 3, 16. Paulina Żukowska 3