piątek, 3 maja 2024r.

Godnie w Gdyni

MKK zaprezentował się w Gdyni z dobrej strony, jednak przegrał 83:88.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu siedleckie koszykarki wyruszyły do Gdyni w dobrych humorach. MKK w rywalizacji z Basketem nie walczył o uniknięcie play-outów, więc mógł skupić się na jak najlepszej grze. W barwach obchodzącego w tym roku 60-lecie klubu z Trójmiasta zaprezentowały się byłe koszykarki siedleckiego klubu – Magda Bibrzycka i Amerykanka Marie Malone.

Spotkanie zaczęło się po myśli gospodyń. Basket osiągnął prowadzenie niemal od pierwszych minut i spokojnie budował swoją przewagę. Przy stanie 18:12 dla gdynianek mecz nagle zmienił swoje oblicze. Znakomita gra tercetu Polek (Magdalena Koperwas, Aldona Morawiec, Katarzyna Trzeciak) pomogła nie tylko w dogonieniu rywalek (18:18), ale nawet wygraniu pierwszej kwarty – 24:18. Siedlczanki przespały początek kolejnej odsłony spotkania, przez co roztrwoniły wypracowaną przewagę. Basket wykorzystał gorszy czas drużyny Mollova i przed przerwą wypracował 10-punktowy handicap (46:36).

W szatni Mollov uspokoił swoje koszykarki i nakreślił plany na drugą połowę. Jego podopieczne z powodzeniem zabrały się do ich realizacji, o czym świadczy przebieg trzeciej kwarty. MKK grał drużynowo i skutecznie, dzięki czemu zmniejszył przewagę gdynianek o połowę (66:61 dla Basketu na koniec trzeciej kwarty). Siedlczanki goniły, goniły i wreszcie dogoniły drużynę Katarzyny Dydek. Siedlczanki po celnej trójce Anny Olchowyk-Pokojowej doprowadziły do remisu 72:72. Basket w trudnym momencie zdobył jednak 6 punktów z rzędu, po chwili poprawiła trójką Bibrzycka i było po meczu.

PLANY MKK

Meczem w Gdyni zakończył się sezon dla MKK. PZKosz zdecydował o zakończeniu rozgrywek, przychylając się do wniosku MUKS Poznań.

19.03.16, 18:00 – Gdynia
TBLK: Basket Gdynia – MKK Siedlce 88:83 (18:24, 28:12, 20:25, 22:22)
Basket: 1. Ashley Shields 16, 32. Paris Johnson 12, 8. Jelena Skerović 12, 11. Marie Malone 10, 10. Magda Bibrzycka 8, 31. Tatiana Troina 8, 9. Kamila Podgórna 4, 22. Amalia Rembiszewska 4, 7. Katarzyna Suknarowska 4, 21. Anna Jakubiuk
MKK: 4. Magdalena Koperwas 22, 10. Magdalena Parysek 19, 9. Oksana Kisilowa 12, 7. Aldona Morawiec 12, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 8, 6. Katarzyna Trzeciak 8, 8. Anna Jagodzińska 2