sobota, 20 lipca 2024r.

Medalowy początek mistrzostw

Już pierwsza konkurencja Mistrzostw Polski Seniorów 2016 w biegach narciarskich przyniosła medal reprezentantom UKS Rawa Siedlce. W team sprincie najlepsi okazali się Maciej Staręga i Paweł Klisz.

Przez prawie tydzień na Polanie Jakuszyckiej najlepsi polscy narciarze biegowi walczyć będą o medale Mistrzostw Polski seniorów. Pierwszego dnia rywalizowano w team sprintach, czyli dwuosobowych sztafetach sprinterskich, w których każdy z członków teamu pokonywał trzykrotnie trasę sprintu. Biegi rozgrywano stylem klasycznym.

Siedlecki klub wystawił wystawił do zmagań aż trzy sztafety. Miło nam poinformować, że tytuły Mistrzów Polski w team sprincie mężczyzn zdobyli (zgodnie z przewidywaniami ekspertów) Maciej Staręga i Paweł Klisz reprezentujący UKS Rawa Siedlce 1 z czasem 26:08,0 minuty.

phpThumb3.php

Kolejni medaliści to braterskie duety. Srebro przypadło Janowi i Kacprowi Antolcom (strata 21,1 sekundy) z LKS Poroniec Poronin, zaś brąz zawodnikom MKS Istebna: Dominikowi i Kamilowi Burym (strata 1:11,6 minuty). Na miejscu siódmym do mety dotarli Daniel Iwanowski i Patryk Borkowski (UKS Rawa Siedlce 2), a na jedenastym sklasyfikowano duet: Damian Duk / Arkadiusz Posiadała (UKS Rawa Siedlce 3). Ogółem startowało 15 sztafet.

phpThumb2.php

– Bardzo się cieszę z mistrzostwa Polski , bo zawsze jest to bardzo dobry wynik. Myślę, że największą konkurencją byli dzisiaj dla nas bracia Antolec, którzy bardzo dobrze się spisywali, ale my musieliśmy zrobić swoje, bo byliśmy faworytami i wygraliśmy – cieszy się Maciej Staręga. – Jest to dla nas ważne, że potwierdziliśmy swoją dyspozycję. Przez pierwsze dwie zmiany musieliśmy walczyć na 100 %, a potem gdy na ostatniej zmianie zrobiła się mała przerwa, to było już troszkę lżej. Ale ciężkie warunki, ciężka trasa, za dużo luzu w bieg nie można było włożyć, dlatego czuć było te zawody i trzeba szybko zregenerować się na jutro – dodaje obecnie najlepszy polski sprinter.

phpThumb.php

– Dzisiejszy bieg był w miarę dobry, chociaż warunki były bardzo ciężkie i trzeba było kombinować z nartami. Wszyscy dzielnie walczyli, a my cieszymy się z mistrzostwa Polski – przyznaje Paweł Klisz. – Warunki dla nas były ciężkie, ale dla kibiców idealne. Słoneczko świeciło i było ciepło. Przez to śnieg był mokry i kije się troszkę zapadały – dodaje złoty medalista.

W rywalizacji kobiet, UKS Rawa Siedlce także reprezentowały trzy sztafety. Najwyżej – bo na szóstym miejscu uplasowały się: Joanna Bronisz i Daria Krupa (UKS Rawa Siedlce 1), tuż za nimi – na siódmym – Kamila Borkowska i Justyna Stefaniuk (UKS Rawa Siedlce 3), a na dziewiątym (ostatnim) Anna Bielecka i Monika Sołoniewicz (UKS Rawa Siedlce 2).

WYNIKI

PROGRAM NA POZOSTAŁE DNI

20.03.2016, niedziela
– 09:00 – Sprint F kobiet i mężczyzn – kwalifikacje
– 10:30 – Sprint F kobiet i mężczyzn – ćwierćfinały
– 10:45 – Sprint F kobiet i mężczyzn – półfinały
– 11:00 – Sprint F kobiet i mężczyzn – finał

21.03.2016, poniedziałek
– 09:00 – 30km F mężczyzn
– 10:30 – 15km F kobiet

22.03.2016, wtorek
– Dzień Wolny

23.03.2016, środa 
– 14:30 – 5km C kobiet
– 15:00 – 10km C mężczyzn

24.03.2016, czwartek 
– 09:00 – biegi sztafetowe 4x5km mix kobiet
– 10:00 – biegi sztafetowe 4×7,5km mix mężczyzn

 

źródło: własne / skipom / PZN; foto: Anna Karczewska – PZN

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;