wtorek, 16 lipca 2024r.

Medalowa seria trwa (fotogaleria)

Drugi dzień Mistrzostw Polski seniorów w biegach narciarskich przyniósł nie mniej radości, niż pierwszy. Kolejne złoto dla Macieja Staręgi, srebro dla Pawła Klisza!

Drugiego dnia Mistrzostw Polski seniorów w biegach narciarskich rozegrano sprinty stylem dowolnym. Faworytem sprintu w rywalizacji mężczyzn był najlepszy obecnie biegacz narciarski w Polsce – Maciej Staręga. Siedlczanin nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i dotarł do mety jako pierwszy zdobywając swój drugi w tych mistrzostwach medal i potwierdzając dominację na krajowym „podwórku”.

1934578_876597012466504_6214718516936778175_n

– Starałem się ze startu wychodzić pierwszy, bo trasa była wąska i żeby potem mieć pełną kontrolę nad biegiem. Myślę, że spełniłem swój obowiązek, wygrałem w sprincie i bardzo się z tego cieszę – mówił uśmiechnięty Maciej Staręga. – Trasa była bardzo wymagająca i biegi kosztowały mnie trochę sił, ale jestem bardzo szczęśliwy, że znowu mogłem wygrać w sprincie i potwierdzić swoja klasę – podkreślił siedlczanin.

Srebrny medal zdobył inny reprezentant UKS Rawa Siedlce – Paweł Klisz.

1291877660

Inni zawodnicy z Siedlec zajmowali następujące lokaty: ósmy był Patryk Borkowski, dwudziesty Arkadiusz Posiadała, dwudziestą drugą lokatę zajął Daniel Iwanowski, a dwudziesty ósmy był Damian Duk.

W rywalizacji kobiet wygrała Sylwia Jaśkowiec (LKS Wiśniowa Osieczany). Z siedlczanek najwyżej sklasyfikowano czternastą Kamilę Borkowską, piętnasta była Anna Bielecka, a Daria Krupa zajęła 19 miejsce.

WYNIKI – kobiety

WYNIKI – mężczyźni

FOTOGALERIA Z KWALIFIKACJI

FOTOGALERIA

 

źródło: własne . skipol / PZN; foto: Bieg Piastów (Facebook) – 2 / TZN – 1

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;