piątek, 19 lipca 2024r.

Podbudowani przed ligą (fotogaleria)

Rugbiści siedleckiej Pogoni w próbie generalnej przed wiosenną częścią zmagań w Ekstralidze wygrali 35:5 z Budowlanymi Lublin.

Trener Andrzej Kozak nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Jakub Bobruk został zwolniony z udziału w sparingu z powodu debiutanckiego występu w biało-czerwonych barwach z Belgią. Na drodze występu Mateusza Lamenta i Pawła Tokarskiego stanęły kontuzje. Obowiązki zawodowe uniemożliwiły grę Markowi Miroszowi, natomiast niedawno pozyskany Daniel Gdula przebywa na turnieju w Kolonii razem z reprezentacją siódemek.

Test-mecz z I-ligowcem rozegrano w trzech tercjach (30 min i 2×20 min). W pierwszej części spotkania siedlczanie przyłożyli trzykrotnie. Budowlani długimi fragmentami gościli na połowie Pogoni, ale ekstraligowa rutyna gospodarzy pozwalała na wyprowadzanie szybkich i skutecznych kontrataków. W drugiej tercji lublinianie postarali się o honorowy przyłożenie, którego autorem był Jakub Jasiński. Drużyna Kozaka nie przejęła się stratą punktów i dalej grała swoje. W ostatniej odsłonie spotkania Pogoniści powiększyli swoją przewagę, zwyciężając finalnie 35:5.

W Wielki Piątek o 20:00 w pierwszym meczu po zimowej przerwie siedlczanie zmierzą się ze Skrą Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane na bocznym boisku obiektu ROSRRiT.

20.03.16, 13:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)
Sparing: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 35:5 (15:0, 25:5)
Punkty: Paweł Antoszczuk 5, Tomasz Biernacki 5, Tomasz Gołąb 5, Grzegorz Muszyński 5, Bartosz Nasiłowski 5, Piotr Psuj 5, Michał Węzka 5 – Jakub Jasiński 5
Pogoń: Paweł Krasuski, Adrian Chróściel, Tomasz Gołąb, Dawid Dybowski, Kamil Łódzki, Norbert Kargol, Maciej Panasiuk, Grzegorz Muszyński, Daniel Trybus, Adam Dudek, Bartosz Nasiłowski, Michał Węzka, Piotr Psuj, Tomasz Biernacki, Przemysław Rajewski. Grali także: Paweł Antoszczuk, Rafał Biernacki, Mateusz Dąbrowski, Dawid Rajewski, Mateusz Siekierka, Piotr Skałecki, Kornel Wereda, Paweł Zając, Piotr Zemła

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;