niedziela, 21 lipca 2024r.

Krajowe mistrzostwa z medalowymi zdobyczami

W 84 Mistrzostwach Polski Seniorów w tenisie stołowym, które odbyły się w miniony weekend w Wałbrzychu, wzięło udział kilkoro siedlczan. Najlepiej wypadła wychowanka Pogoni Siedlce Katarzyna Grzybowska.

W tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w tenisie stołowym wystartowali wszyscy najlepsi zawodnicy w naszym kraju. W Wałbrzychu (po raz drugi był organizatorem mistrzostw) mieliśmy także obecnych i byłych reprezentantów MKS Pogoń Siedlce.

Najwięcej powodów do zadowolenia może mieć z pewnością wychowanka Pogoni (obecnie SKTS Sochaczew) Katarzyna Grzybowska. Siedlczanka zdobyła dwa medale. Jeden jest z najcenniejszego kruszcu. Krążek ten „Grzybcia” wywalczyła wspólnie z Natalią Partyką (KTS Tarnobrzeg) w grze podwójnej.

????????????????????????????????????

Drugi medal to brąz zdobyty w grze pojedynczej.

W Wałbrzychu brali udział także Jakub Folwarski, Tomasz Tomaszuk (obaj MKS Pogoń Siedlce) oraz Kamil Kurowski (Warta Kostrzyn nad Odrą).

Folwarski zajął miejsca 9-16 w singlu, w deblu (w parze z Adrianem Więckiem z Ostródzianki Ostróda) oraz w grze mieszanej (z Aleksandrą Falarz z Bronowianki Kraków). Tomaszuka sklasyfikowano na pozycjach 5-8 w grze podwójnej (z Adrianem Dugiel z LKS Odra Głoska), 17-32 w grze pojedynczej, a także 17-32 w grze mieszanej (w parze z Katarzyną Węgrzyn – Śnieżnik Stronie Śląskie). Kurowski zajął miejsce 9-16 w deblu (z Krzysztofem Włóczko z Dojlidów Białystok), 17-32 w singlu, i 33-64 w mikście (z Wiktorią Ziemkiewicz z GLKS Nadarzyn).

Wyniki:
Gra pojedyncza seniorek
Gra pojedyncza seniorów
Gra podwójna seniorów
Gra mieszana

 

źródło: własne / e-pingpong.pl / PZTS; foto: PZTS (2)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;