wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Na podium po raz czwarty (fotogaleria)

23 marca na Polanie Jakuszyckiej biegaczki i biegacze narciarscy walczyli o medale Mistrzostw Polski Seniorów na dystansach stylem klasycznym. Czwarty medal w tych mistrzostwach zdobył siedlczanin Maciej Staręga.

Kolejny dzień mistrzostw kraju w biegach narciarskich to biegi stylem klasycznym (na 5 km kobiet i na 10 km mężczyzn).

Najwięcej szczęścia przyniósł bieg mężczyzn. Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce), który wcześniej zdobył trzy złote medale, tym razem musiał zadowolić się brązowym krążkiem. Jak powiedział w jednym z wywiadów, czuł trudy biegu na 30 km, którego nie miał w planach. Złoty medal na dystansie 10 km techniką klasyczną wywalczył Dominik Bury (MKS Istebna). Wicemistrzem w tej konkurencji został Jan Antolec z LKS Poroniec Poronin, który do zwycięzcy stracił niespełna 20 sekund. Brąz jak już wspomnieliśmy wcześniej zdobył Staręga, którego strata do Burego wyniosła 42,7 sekundy. Wysokie piąte miejsce zajął Paweł Klisz, szesnasty był Patryk Borkowski, dwudziesty ósmy – Damian Duk, trzydziesty piąty – Arkadiusz Posiadała, natomiast trzydziesty szósty – Tomasz Filipek (wszyscy Rawa).

W zmaganiach kobiet najlepsza okazała się Justyna Kowalczyk. Siedlczanki plasowały się na następujących pozycjach: na ósmej Daria Krupa, na siedemnastej Anna Bielecka, zaś na osiemnastej Joanna Bronisz.