wtorek, 16 lipca 2024r.

Dopomóc szczęściu

Domowym meczem ze Skrą Warszawa rundę wiosenną w Ekstralidze zainaugurują siedleccy rugbiści.

Na ocenę rundy jesiennej w wykonaniu siedleckich rugbistów rzutują dwie pechowe i niepotrzebne porażki z Lechią Gdańsk i Ogniwem Sopot. To już przeszłość. Pogoniści nie mogą oglądać się wstecz, ponieważ wszystko wciąż zależy od nich. Terminarz nie będzie sprzymierzeńcem drużyny Andrzeja Kozaka, gdyż trzy z czterech ostatnich spotkań w rundzie zasadniczej zostaną rozegrane z tercetem trzęsącym Ekstraligą od lat.

Zimą najwyższa klasa rozgrywkowa w rugby otrzymała cios w postaci wycofania się Posnanii Poznań. Takie wydarzenia nigdy nie służą promocji dyscypliny. Pogoń pozyskała dwóch zawodników z podupadającego klubu. Daniel Gdula i Daniel Trybus mają rozwiązać problemy kadrowe siedlczan, ale i dać większe pole manewru przy obsadzie ataku.

– Chcemy zagrać o medal. Zakładamy, że pierwszy mecz ze Skrą u siebie mamy wygrać za 5 punktów. Wzmocniliśmy się Gdulą i Trybusem, więc oczekuję, że będziemy silniejsi niż jesienią. W ostatnim czasie brakowało nam w decydujących momentach boiskowego szczęścia, a teraz myślę, że powróci ono do nas. Po dokonanych transferach jesteśmy w stanie wygrać cztery ostatnie mecze w rundzie zasadniczej, bo taki jest potencjał w tej drużynie. Chcemy awansować do czwórki. Będziemy z optymizmem atakować pierwszą czwórkę, a później pozycję medalową – zapowiedział opiekun Pogoni.

Terminarz Pogoni:
11 kolejka
25 marca (piątek), 20:00: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Skra Warszawa

12 kolejka
2 kwietnia (sobota): Arka Gdynia – Pogoń

13 kolejka
9 kwietnia (sobota), 16:00: Pogoń – Budowlani Łódź

14 kolejka
16 kwietnia (sobota), 16:00: Lechia Gdańsk – Pogoń

Finałowa faza zmagań w Ekstralidze potrwa od 23 kwietnia do 3 lipca.
źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;