Irlandia zaimponowała

W Siedlcach w środowe popołudnie na stadionie przy ulicy Jana Pawła II 6 został rozegrany mecz eliminacji Mistrzostw Europy – Elite Round U-17 – Irlandia – Czarnogóra. Mecz zakończył się zwycięstwem wyspiarzy 3:0.

Od samego początku spotkania Irlandia przejęła inicjatywę i dyktowała warunki na boisku. Czarnogórcy jednak bardzo dobrze spisywali się w defensywie. Mimo to nie udało im się utrzymać remisu do przerwy. W doliczonym czasie gry po zamieszaniu w polu karnym futbolówkę do siatki skierował Glen McAuley.

W drugiej części meczu oraz gry nie uległ zmianie. Irlandia cały czas zdecydowanie dominowała. Udokumentowaniem tej dominacji były dwa trafienia. Pierwsze w 71 minucie autorstwa rezerwowego Stephen’a Mallon’a, który strzałem z najbliższej odległości pokonał Lazara Carewicia. Wynik meczu na 60 sekund przed końce regulaminowego czasu ustalił uderzeniem pod poprzeczkę Thomas Byrne. Irlandczycy odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

W sobotę na siedleckim stadionie odbędzie się kolejny mecz eliminacyjny U-17. Tym razem o godzinie 18:00 zmierzą się ze sobą dwie reprezentacje z Bałkanów: Serbia – Czarnogóra.

30.03.16, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eME U-17: Irlandia – Czarnogóra 3:0 (1:0)

Bramki: Glen McAuley 40+2, Stephen Mallon 71, Thomas Byrne 79

1.  Serbia 2 6 4-1
2.  Irlandia 2 3 3-2
3.  Polska 2 3 3-2
4.  Czarnogóra 2 0 0-5