środa, 15 maja 2024r.

Pewne zwycięstwo Serbii (fotogaleria)

Reprezentacja Serbii pokonała w meczu eliminacji Mistrzostw Europy U-17 Czarnogórę 2:0.

Już w 5 minucie Czarnogóra mogła wyjść na prowadzenie, ale Ognjen Stijepanović będąc w dobrej sytuacji nie potrafił celnie strzelić bramkę. Kilkadziesiąt sekund później po krótko rozegranym rzucie rożnym Milutin Djordjević zacentrował w pole karne wprost na głowę Marko Ilića, ten główkował, ale bez problemów w bramce interweniował Lazar Carević. W 12 minucie Luka Ilić skierował futbolówkę głową tuż nad poprzeczką. Szesnaście minut później Dejan Joveljić po zagraniu wzdłuż bramki wyprowadził Serbię na prowadzenie. W 37 minucie Luka Ilić w sytuacji sam na sam próbował minąć bramkarza, ale to golkiper Czarnogóry byłą górą w tej akcji. Dwie minuty później ponownie w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Carević, który obronił strzał Veljko Nikolića.

W drugiej odsłonie Serbia zepchnęła Czarnogórę na własną połowę i kreował ofensywne akcje. W 49 minucie Luka Ilić uderzył z 11 metrów w długi róg, a Cerević wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na róg. Osiem minut później Serbia zdobyła drugą bramkę. Luka Ilić będąc w „16” otrzymał prostopadłe podanie i bez problemów umieścił futbolówkę w siatce. W kolejnych minutach Serbia próbowała podwyższyć prowadzenie, ale nie potrafiła wykorzystać dogodnych sytuacji.

02.04.16, 18:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eME U-17: Czarnogóra – Serbia 0:2 (0:1)

Bramki: Dejan Joveljić 28, Luka Ilić 57

Grano 2 x 40 minut.

Czarnogóra: 1. Lazar Carević – 3. Martin Prenkočević , 6. Miloš Drinčić, 4. Jovan Jablan, 13. Zvonko Ceklić – 15. Danilo Leković, 7. Vasilije Terzić (66, 10. Božidar Damjanović), 17. Ilija Vukotić, 16. Aleksa Marušić (52, 8. Miloš Zečević), 11. Ognjen Stijepanović (57, 18. Sergej Grubač) – 9. Deni Piranić

Serbia: 1. Miloš Cupić – 2. Julijan Popović, 14. Ranko Vaselinović, 5. Marko Ilić, 22. Aleksa Terzić – 8. Veljko Nikolić, 4. Melentios Mišković (51, 9. Đorđe Jovanović), 17. Milutin Djordjević – 7. Luka Ilić (62, 21. Stefan Ilić), 10. Igor Maksimović, 11. Dejan Joveljić

4. Czarnogóra 3 0 0-7

Z grupy 7 jedynie Serbia awansowała do Mistrzostw Europy U-17, które zostaną rozegrane w Azerbejdżanie.