Przełamanie Prusa

Po trzech ligowych porażkach z rzędu w niedzielne popołudnie szczypiorniści Prusa Siedlce przełamali się, pokonując na wyjeździe Nike Ciechanów 36:31.

Prus Siedlce w ten weekend powinien pauzować w rozgrywkach III ligi. Nike Ciechanów w terminarzu miał zaplanowane starcie z ekipą SPR Nowe Piekuty. Jednak jeden z zawodników ekipy z Nowych Piekut w ten weekend brał ślub i spotkanie zostało przełożone. Zespoły Nike i Prusa postanowiły mecz zaplanowany na przyszły weekend 9-10 kwietnia rozegrać w tę niedzielę.

Gra od początku była bardzo wyrównana. W 20 minucie na tablicy wyników widniał remis 11:11. Jednak końcówka pierwszej części gry zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy odskoczyli na kilka trafień i na przerwę zeszli z czterobramkową zaliczką.

Od początku drugiej połowy meczu trener Michał Kluczek dokonał kilku korekt w składzie Prusa i to odmieniło grę siedlczan. Do 50 minuty trwało odrabianie strat przez gości. Ostatni fragment starcia należał już zdecydowanie do Prusa. Od stanu 28:28 przyjezdni zdobył trzy kolejne bramki, po czym prowadzenia nie oddali już do końca spotkania. Co więcej powiększyli jeszcze oni swoją przewagę i ostatecznie triumfowali 36:31.

PLANY PRUSA

Za tydzień Prus będzie pauzował i w związku z tym szczypiorniści z Siedlec kolejne spotkanie ligowe rozegrają w niedzielę 17 kwietnia o godzinie 15:00 we własnej hali z liderem ROKiS-em Radzymin Podlaski.

03.04.16, 13:00 – Ciechanów

III liga: Nike Ciechanów – Prus Siedlce 31:36 (19:15)

Prus: Paweł Zając, Kacper Dymowski 2, Paweł Łukaszuk 10, Rafał Kica 2, Emil Kożuchowski 11, Bartosz Niedziółka, Jakub Kryszczuk 4, Paweł Turyk, Szymon Kosyl, Wojciech Tchórzewski 6, Dominik Dobosz, Piotr Kieliszek 1, Jakub Chromiński