sobota, 13 lipca 2024r.

Staręga zwycięża w Szwecji

Maciej Staręga nie zakończył jeszcze sezonu 2015/2016 i z powodzeniem wystartował w zawodach FIS w szwedzkiej Bruskvallarnie.

W czwartek, 7 kwietnia reprezentujący UKS Rawa Siedlce Maciej Staręga wygrał sprint techniką dowolną w ramach zawodów Fjalltoploppet w szwedzkiej Brukvallarnie, stając o jeden stopień wyżej na podium od utytułowanego Szwajcara Dario Cologni. Trzeci był Szwed Emil Johansson.

Staręga wygrał kwalifikacje, w ćwierćfinałach oprócz wygrania swojego biegu uzyskał także najlepszy czas 2:15,38 minuty. Półfinał to także zwycięstwo siedlczanina z czasem 2:15,41. Wreszcie finał i czas 2:19,91. Szwajcar Dario Cologna drugi w finale stracił do Maćka 1,26 sekundy, trzeci Emil Johansson to już strata 1,86 sekundy.

Maciek tak skomentował swój występ: – Muszę powiedzieć, że ciężko było się zmusić do walki, w czasie zawodów panowała wysoka temperatura, śnieg był ciężki i grząski. Wprawdzie organizatorzy ratowali trasę chemią (saletra) jednak i tak było co robić. Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się wygrać z takim zawodnikiem jak Cologna. Cały bieg kontrolowałem sytuację, prowadziłem przez cały dystans, walka o drugie miejsce rozgrywała się za moimi plecami.

WYNIKI SPRINTÓW

Po sprintach w Bruksvallarnie rywalizowano w biegu ze startu wspólnego na 30 km. Zawody wygrali Szwajcar Dario Cologna i Norweżka Silje Oeyre Slind. Maciej Staręga uplasował się na 17 miejscu.

WYNIKI BIEGU NA 30KM

 

źródło: własne / skipol; foto: fanpage Macieja Staręgi

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;