wtorek, 23 lipca 2024r.

Maksimum wysiłku daje minimum

Znakomicie spisali się młodzi chodziarze WLKS Siedlce-Nowe Iganie podczas wielomeczu w czeskich Podiebradach.

W czeskiej miejscowości Podebrady rozegrano międzynarodowe zawody w chodzie sportowym. W reprezentacji Polski nie zabrakło siedleckich akcentów. Olga i Łukasz Niedziałek (oboje WLKS Siedlce-Nowe Iganie) nie zawiedli, uzyskując rezultaty uprawniające ich do startu w mistrzostwach globu i Starego Kontynentu.

W rywalizacji mężczyzn na dystansie 10 kilometrów juniorów najlepszym z Polaków był Arkadiusz Drozdowicz, który finiszował jako szósty. Na 16 miejscu rywalizację ukończył Łukasz Niedziałek, który uzyskując na mecie wynik 43:43 zapewnił sobie prawo startu w inauguracyjnej edycji mistrzostw Europy juniorów młodszych, które w lipcu odbędą się w Tbilisi. Triumfował Callum Wilkinson z Wielkiej Brytanii – 41:33.W klasyfikacji drużynowej na podium stanęli Brytyjczycy, Białorusini i Włosi. Reprezentacja Polski (z Łukaszem w składzie) została sklasyfikowana na czwartym miejscu.

W chodzie kobiet piąte miejsce zajęła Olga Niedziałek (47:57). Czas przez nią osiągnięty pozwolił jej wywalczyć minimum na tegoroczne Mistrzostwa Świata juniorów , które odbędą się w Bydgoszczy. Najszybciej do mety dotarła Finka Taika Nummi (45:49). Polskie chodziarki (z Olgą w składzie) w rywalizacji drużynowej zajęły wysokie trzecie miejsce ulegać jedynie Finkom i Włoszkom.

WYNIKI

FOTOGALERIA

 

źródło: PZLA; foto: Jarosław Ligenza

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;