niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Medalowy dorobek Tomaszuka

Tomasz Tomaszuk (MKS Pogoń Siedlce) wywalczył dwa medale w Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym.

Trzech „muszkieterów” rodem z Siedlec startowało w Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym, które w miniony weekend odbyły się w Brzegu. Tomasz Tomaszuk, Jakub Folwarski (obaj MKS Pogoń Siedlce) i Kamil Kurowski (Warta Kostrzyn nad Odrą) rywalizowało w singlu, grze deblowej i w mikście.

Najlepiej z grona siedlczan wypadł Tomaszuk, który został wicemistrzem kraju w mikście (w parze z Natalią Bajor AZS UE Wrocław) a także wywalczył brązowy medal w grze deblowej (Adrianem Dugielem LKS Odra Głoska). Tomek otarł się również o brązowy medal w singlu, ostatecznie plasując się na pozycjach 5-8.

????????????????????????????????????

„Folwar” w każdej konkurencji (singiel, debel z Adrianem Więckiem z Ostródzianki Ostróda, mikst z Agnieszką Kaczmarek MRKS Gdańsk) zajmował miejsca 5-8. Kurowskiego z kolei sklasyfikowano na pozycjach 5-8 w grze podwójnej z Mikołajem Kamińskim z Borni Radom, 9-12 w singlu i 17-32 w mikście z Moniką Żbikowską z AZS PWSiP Łomża.

———————–

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych odbyło się 3 Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym. Rywalizujący w tych zawodach Dominik Rojek (MKS Pogoń Siedlce) zajął 15 pozycję.

źródło: własne / PZTS; foto: PZTS