wtorek, 16 lipca 2024r.

Pokrzyżowali plany liderowi

W meczu 9 kolejki III ligi szczypiorniści Prusa Siedlce zremisowali z ROKiS Radzymin 20:20.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Niedzielny mecz Prusa był dla siedleckich szczypiornistów pierwszym spotkaniem ligowym we własnej hali od 22 listopada 2015 roku, kiedy to podopieczni Michała Kluczka pokonali Nike Ciechanów 37:34. Teraz Prus musiał zmierzyć się z liderem III ligi ROKiS Radzymin, który do Siedlec przyjechał, aby zapewnić sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W tym celu przyjezdni musieli wygrać niedzielne spotkanie.

PRZEBIEG MECZU

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Do 14 minuty na tablicy wyników widniał remis. Wówczas gospodarze zdołali odskoczyć liderowi i wypracowali sobie przewagę, dzięki czemu do przerwy prowadzili 12:9. Druga połowa od początku przebiegała pod dyktando Prusa i w 40 minucie siedlczanie mieli sześciobramkową zaliczkę. Jednak w ostatnim fragmencie spotkania obudzili się goście. Lider zaczął grać bardzo dobrze w defensywie i odrobił straty. Ostatcznie Prus zremisował z ROKiS Radzymin 20:20.

PLANY PRUSA

W następnej kolejce Prus, w spotkaniu kończącym sezon, we własnej hali podejmie SPR Nowe Piekuty. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00.

17.04.16, 15:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: Prus Siedlce – ROKiS Radzymin 20:20 (12:9)

Prus: Paweł Zając, Kacper Dymowski 3, Paweł Łukaszuk 3, Kamil Kicka, Emil Kożuchowski 5, Rafał Kicka, Jakub Kryszczuk 2, Paweł Turyk, Szymon Kosyl, Wojciech Tchórzewski 3, Piotr Kieliszek 4, Jakub Chromiński, Dominik Dobosz

Pozostały wynik 9 kolejki:

Jurand Ciechanów – Nike Ciechanów 36:27

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;