wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Z dobrymi miejscami i z powołaniami (fotogaleria)

Chodziarze WLKS Siedlce-Nowe Iganie, jak co roku w kwietniu, wzięli udział w zawodach w Zaniemyślu.

Już po raz czternasty w Zaniemyślu odbyły się międzynarodowe zawody w chodzie sportowym. Swoją obecność w sposób znaczący zaznaczyli reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Bardzo wysokie drugie miejsce na najdłuższym dystansie – 20 km zajął Daniel Chojecki. Na dziesiątej pozycji do mety dotarł Janusz Goławski, który jednocześnie rywalizował w odbywających się równolegle Mistrzostwach Polski weteranów. Ostatecznie został w nich sklasyfikowany na 4 pozycji.

Wśród juniorek pokonujących dystans 10 km najlepsza okazała się Olga Niedziałek. Szósta była Izabela Lickiewicz, zaś dwunasta Kornelia Przestrzelska. Wyczyn Olgi (czyt. zwycięstwo) na 10 km w gronie juniorów powtórzył Robert Goławski. To nie koniec pierwszych miejsc w wykonaniu zawodników siedleckiego klubu. Triumfatorem rywalizacji na 10 km juniorów młodszych został Łukasz Niedziałek. Piąty był Jakub Kużawski.

Po rozegraniu wyżej wymienionych zawodów został ustalony skład reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata w chodzie sportowym, które zostaną rozegrane w dniach 7-8 maja w Rzymie. W kategorii juniorów U-20 zakwalifikowali się Olga i Łukasz Niedziałek.