Efektowne zakończenie (fotogaleria)

W meczu ostatniej kolejki III ligi szczypiorniści Prusa Siedlce pokonali we własnej hali SPR Nowe Piekuty 34:24.

Niedzielne starcie z SPR Nowe Piekuty było dla Prusa spotkaniem kończącym sezon. Przed tym meczem podopieczni Michała Kluczka mieli na koncie 2 zwycięstwa, remis oraz 4 porażki, dlatego też rozgrywki chcieli zakończyć w dobrym stylu.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Przez pierwsze 10 minut toczyła się gra bramka za bramkę, a tablicy widniał wynik 4:4. Od tego momentu gospodarze przejęli inicjatywę i zdobyli pięć goli z rzędu. Przed przerwą Prus zdołał jeszcze powiększyć swoją przewagę i po 30 minutach gry siedlczanie prowadzili 18:12. Podopieczni Michała Kluczka na drugą połowę wyszli bardzo skoncentrowani i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Co więcej szczypiorniści Prusa ponownie potrafili rzucić pięć bramek po kolei. Do końcowego triumfu wydatnie przyczynił się Paweł Zając, który przez cały mecz spisywał się fantastycznie między słupkami. Ostatecznie gospodarze zasłużenie pokonali SPR Nowe Piekuty 34:24.

PLANY PRUSA

Meczem z SPR Nowe Piekuty szczypiorniści Prusa zakończyli III-ligowe zmagania. Dzięki tej wygranej siedlecki zespół awansował na trzecie miejsce w tabeli i uplasował się na ligowym podium.

24.04.16, 18:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: Prus Siedlce – SPR Nowe Piekuty 34:24 (18:12)

Prus: Paweł Zając, Bartosz Niedziółka, Kacper Dymowski 3, Paweł Łukaszuk 10, Kamil Kicka, Emil Kożuchowski 12, Rafał Kicka, Paweł Turyk, Szymon Kosyl, Wojciech Tchórzewski 4, Jakub Kordecki, Dominik Dobosz, Jeremi Orłowski, Piotr Kieliszek 5