W Nidzicy na szpicy (fotogaleria)

Bardzo udany weekend w wykonaniu sztangistek siedleckich klubów. Cztery zdobywały medale w Mistrzostwach Polski juniorów do lat 20.

W dniach 22-24 kwietnia w Nidzicy odbyły się mistrzostwa Polski juniorów (do lat 20) w podnoszeniu ciężarów. Do rywalizacji przystąpiło ponad stu zawodników i blisko 50 zawodniczek. W tym towarzystwie były zawodniczki siedleckich klubów.

Kategorię 53 kg wygrała sztangistka SKS Feniks Siedlce Kinga Mróz – 151 kg (65 kg + 86 kg), mimo że miała tylko po jednym udanym podejściu w rwaniu i podrzucie – pierwsze w rwaniu na 65 kg, w podrzucie poprawne drugie – na 86 kg. Srebro wywalczyła Aleksandra Pepłowska (CLKS Mazovia Ciechanów) – 144 kg (64 kg + 80 kg), a brązowy medal – Elżbieta Bielak (LKS Znicz Biłgoraj) – 139 kg (63 kg + 76 kg).

W kategorii 58 kg juniorek jedna zawodniczka zdecydowanie górowała nad pozostałymi. Agata Rok (SKS Feniks Siedlce) – bo o niej mowa – w dwuboju zaliczyła 173 kg (78 kg + 95 kg). Druga w klasyfikacji Katarzyna Żabińska (LKS Dobryszyce) uzyskała 135 kg (63 kg + 72 kg), brąz dla Martyny Płaczek (LUKS Gryf Bujny) – 125 kg (56 kg + 69 kg).

W wadze 69 kg juniorek w gronie pięciu rywalizujących najlepsza okazała się Magdalena Mędza (WLKS Siedlce Nowe Iganie) – 179 kg (78 kg + 101 kg), przed Magdaleną Dulębą (GKS Andaluzja Piekary Śląskie) 165 kg (75 kg + 90 kg) i Martą Wesołą (LKS Budowlani – Całus Nowy Tomyśl) – 158 kg (74 kg + 84 kg).

Po rwaniu w kat. 48 kg na prowadzeniu była Karolina Miszczak (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) wspólnie z Klaudią Ołubek (LKS Omega Kleszczów) – obie po 52 kg. Wynik o 1 kilogram mniejszy osiągnęła trzecia – Paulina Kudłaszczyk (Budowlani Nowy Tomyśl) Traciła kilogram (51 kg) do prowadzących – Karoliny i Klaudii (obie 52 kg). W podrzucie Kudłaszczyk już w pierwszym podejściu zaliczyła 62 kg. W kolejnych podejściach uzyskała 65 kg i 67 kg. Miszczak odpowiedziała wynikiem o 4 kg niższym, Ołubek – o siedem. Ostatecznie Miszczak zdobyła srebrny medal.

Blisko stanięcia na podium był Mateusz Kaszuba (SKS Feniks Siedlce). Rezultat osiągnięty przez niego w dwuboju 296 kg (133 + 163) wystarczył do zajęcia czwartego miejsca.

Piąte miejsce w kat. +75 kg zajęła Angelika Bednarz (WLKS), a na czternastej pozycji w kat. 77 kg sklasyfikowana Sebastiana Protasiuka (WLKS).

W klasyfikacji według punktacji Sinclaira siedleckie sztangistki uplasowały się w czołówce. Rok była pierwsza, Mędza druga, a Mróz czwarta. W klasyfikacji klubowej kobiet WLKS zajął drugie miejsce, a Feniks trzecie.