niedziela, 21 lipca 2024r.

Znamy beniaminków I ligi

W sezonie 2016/2017 w I lidze siatkówki mężczyzn zagrają TSV Sanok oraz SKS Hajnówka. Na zapleczu PlusLigi pozostanie także KPS Kęty, który w fazie play-out pokonał Energę Omis Ostrołęka.

Ubiegły sezon w II lidze okazał się bardzo udany dla TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok oraz SKS Hajnówka. Obie drużyny pewnie wygrały rundę zasadniczą w swoich grupach, szybko przebrnęły przez fazę play-off i dostały się do turnieju finałowego o awans do I ligi. W Sanoku w decydującym meczu gospodarze pokonali 3:1 Bielawiankę Bester Bielawa. Natomiast SKS takim samym rezultatem wygrał z Czarnymi Wirex Rząśnia.

Znane są także rozstrzygnięcia fazy play-out I ligi. Oprócz Hutnika Kraków, który wcześniej wycofał się z rozgrywek, w przyszłym sezonie na pierwszoligowych parkietach nie zobaczymy Energi Omis Ostrołęka. Drużynę z Mazowsza w trzech meczach pewnie pokonał KPS Kęty. Mimo sportowego utrzymania sytuacja finansowa w kęckim klubie nie jest najlepsza i na oficjalne potwierdzenia przyjdzie jeszcze poczekać.

 

źródło: własne / siatka.org; foto: KPS Siedlce / TSV Sanok / SKS Hajnówka

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;