piątek, 19 lipca 2024r.

Nowe zasady Groenewalda

Blikkies Groenewald rozesłał powołania na dwa zgrupowania reprezentacji Polski 7. Szkoleniowiec rodem z RPA wprowadził innowacje w procesie rekrutacyjnym kadrowiczów.

Władze związkowe na wniosek Groenewalda zdecydował o powołaniu do życia dwóch grup Białej i Czerwonej. Pierwsza z nich skupi wyselekcjonowanych zawodników, którzy wyjadą do Petersburga i Moskwy, a potem na wszystkie kolejne akcje startowe. Z kolei grupa Czerwona to dawna rezerwa, ale jej rola uległa zdecydowanej poprawie. Nowy trener siódemek zapowiedział, że w grupie Białej mogą znaleźć się wyłącznie zawodnicy, którzy przejdą przez grupę Czerwoną, która z czasem będzie brała udział w części zgrupowań.

Zgrupowanie przed wylotem na turniej do Petersburga rozpocznie się 25 maja. Do grupy Białej powołanych zostało 17 zawodników, w tym Daniel Trybus. W rezerwie znaleźli się Jakub Bobruk, Daniel Gdula i Mateusz Lament (wszyscy Awenta MKS Pogoń Siedlce). Przygotowania do udziału w GPS w Moskwie rozpoczną się 1 czerwca. Na grę w stolicy Rosji może liczyć Bobruk, zaś Gdula oraz Lament będą czekali na swoją szansę w rezerwie.
źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;