wtorek, 16 lipca 2024r.

GPTB wkracza w decydującą fazę

Na tegoroczną edycję Grand Prix Traktu Brzeskiego składa się 5 imprez, odbywających się kolejno w: Wiązownie, Mińsku Mazowieckim, Białej Podlaskiej, Platerowie i Siedlcach.

Biegowe Grand Prix rozpoczął zimowy Półmaraton Wiązowski. Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu Grand Prix należy ukończyć minimum cztery biegi, czyli zaliczyć dystanse: 5 km, 10 km, 15 km i półmaraton.

Areną zmagań biegaczy w drugim etapie GPTB będzie Mińsk Mazowiecki. Do wyboru II Mazowiecka Piątka lub Mazowiecka Piętnastka, która odbędzie się w tym roku już po raz dwudziesty pierwszy.

W niedzielę 12 czerwca biegacze będą oczekiwani w Białej Podlaskiej, gdzie czekają na nich biegi na 10 km i 15 km. Warto przyjechać dzień wcześniej, ponieważ Rodzinny Piknik Biegowy to dwa dni wypełnione sportowymi atrakcji dla małych i dużych.

Dwa tygodnie później odbędzie się – debiutujący w Grand Prix – bieg w Platerowie. Jedyny w swoim rodzaju, kameralny bieg na 10 km w malowniczych okolicznościach nadbużańskiej przyrody. Miłym zakończeniem imprezy będzie ognisko integracyjne dla wszystkich uczestników.

Finał Grand Prix zostanie rozegrany 28 sierpnia podczas Biegu Siedleckiego Jacka. Na uczestników biegu na 5 km i półmaratonu czekają w tym roku nowe trasy ulicami miasta. To właśnie w Siedlcach odbędzie się uroczysta dekoracja zwycięzców całego cyklu.

Zapisy na poszczególne biegi są otwarte. Każdej imprezie towarzyszą dodatkowe konkurencje, biegi dla dzieci i młodzieży oraz okołobiegowe atrakcje dla całych rodzin.

gptb_2016_baner_www_550x750px (1)

 

źródło i foto: ARMS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;