wtorek, 23 lipca 2024r.

Nowy mistrz przychodzi, stary odchodzi

W I lidze siatkówki mężczyzn sezon 2015/2016 zakończył się zwycięstwem beniaminka GKS Katowice. Na przeciwległym biegunie znalazł się mistrz sprzed dwóch lat Camper Wyszków, który ogłosił decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek zaplecza PlusLigi.

Katowiczanie toczyli długi bój o fotel mistrzowski z drużyną spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Finał zakończył dopiero piąty mecz, który GKS wygrał 3:1 z ostatnim setem 32:30. Natomiast w dwumeczu o brązowy medal Espadon Szczecin okazał się lepszy od Ślepska Suwałki.

W przyszłym sezonie I ligi prawdopodobnie nie odbędą się ani jedne derby Mazowsza. Z trójki Siedlce – Wyszków – Ostrołęka na tym szczeblu rozgrywkowym pozostał tylko siedlecki KPS. Po przegranej fazie play-out do II ligi spadła Energa Omis Ostrołęka. Jedenasty w tabeli Camper Wyszków wycofał się z rozgrywek wskutek kłopotów finansowych. Problemy w znalezieniu sponsorów uzasadniono brakiem możliwości dostania się do PlusLigi po mistrzowskim dla Campera sezonie 2013/2014 oraz zaniechaniem transmisji telewizyjnych z pierwszoligowych spotkań.

Kolejność końcowa I ligi sezonu 2015/2016:

Miejsce

Drużyna

1

GKS Katowice

2

SMS PZPS Spała

3

Espadon Szczecin

4

Ślepsk Suwałki

5

Krispol Września

6

Warta Zawiercie

7

AGH Kraków

8

KPS Siedlce

9

Stal Nysa

10

Victoria Wałbrzych

11

Camper Wyszków

12

KPS Kęty

13

Omis Ostrołęka

14

Hutnik Kraków

 

źródło: własne / siatka.org / Camper Wyszków; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;