piątek, 19 lipca 2024r.

Nartorolkowe Grand Prix Mazowsza – zawody w Siedlcach

12 czerwca 2016 roku w Siedlcach rozegrane zostanie Grand Prix Mazowsza w biegach na nartorolkach. Zawody te odbywać odbędą się na stadionie tartanowym ARM Siedlce przy ul. Prusa 12. Początek rywalizacji o godzinie 10:00.

W sezonie letnim odbędzie się cykliczna impreza na nartorolkach skierowana zarówno do zawodowców jak i amatorów biegania na nartorolkach – Puchar Podlasia Grand Prix w biegach na nartorolkach. Puchar będzie się składał z czterech biegów rozegranych na terenie województw podlaskiego i mazowieckiego. Pierwsze zawody będą miały miejsce w Siedlcach. Poniżej prezentujemy szczegółowy regulamin.

REGULAMIN

CEL                                                                                                                                                                              Propagowanie biegów na nartorolkach jako dobrą formę aktywnego wypoczynku i alternatywę dla zmian klimatycznych zachodzących w naszym środowisku. Popularyzacja narciarstwa biegowego w formule letniej.

TERMIN I MIEJSCE
Zawody odbędą się 12.06.2016 na stadionie tartanowym ARM Siedlce ul. Prusa 12, start pierwszego zawodnika o godzinie 10.00, od seniora/ki i juniora/ka A do E.

ORGANIZATORZY
UKS Rawa Siedlce
Warszawski Okręgowy Związek Narciarski

WSPÓŁORGANIZATORZY
Agencja Rozwoju Miasta Siedlce
Urząd Miasta Siedlce

ZAKRES WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO

Zawody odbędą się w sprincie F
– rocznik 1996 i starsi   Senior/-ka         1 km
– rocznik 1997-1998      Junior/-ka A      1 km
– rocznik 1999-2000      Junior/-ka B      1 km
– rocznik 2001-2002      Junior/-ka C      1 km
– rocznik 2003-2004      Junior/-ka D      1 km
– rocznik 2005 i młodsi  Junior/-ka E      1 km

Pierwszy bieg kwalifikacje na czas start co 15 sekund. Następne biegi ze startu wspólnego, czteroosobowe, w zależności od ilości startujących od ćwierćfinałów do finałów.

UCZESTNICY
Osoby potrafiące biegać na nartorolkach.

TERMIN I MIEJSCE ZGŁOSZEŃ
Zgłoszenia będą przyjmowane na drukach PZN do dnia 11.06.2016 do godziny 16.00
tel.606452855,lub e-mail: rawaski@wp.pl. Zgłoszenie powinno zawierać; imię i nazwisko, datę urodzenia, nazwę szkoły lub klubu. Do startu zostaną dopuszczone osoby posiadające zgodę lekarza, rodziców lub opiekuna prawnego oraz ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków NNW. Numery startowe będą wydawane w dniu zawodów w godzinach 9.00-10.00 na stadionie LA.

SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW
Zawody zostaną rozegrane w ciągu jednego dnia z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe zgodnie z wytycznymi PZN, Regulaminem Zawodów oraz Programem Minutowym, na zasadach biegu sprinterskim krokiem dowolnym. Start co 15 s kwalifikacje  na dystansie 1 km, we wszystkich kategoriach. Zawodnicy startują na nartorolkach o wymiarach kółek 100 mm (czarne wolne). Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania kasku, kijów, butów narciarskich. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki lub pozostawiony sprzęt sportowy. W kategorii senior/-ka, junior/-ka ABCDE organizator zastrzega sobie możliwość dostarczenia nartorolek w dniu zawodów.

NAGRODY
Zwycięscy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymajmy pamiątkowe puchary lub nagrody rzeczowe, trzech pierwszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymują pamiątkowe medale i dyplomy, w kategorii Junior/ka D i E dyplomy rozdawane będą do szóstego miejsca.

ZASADY FINANSOWANIA
Koszty przygotowania trasy, sprzętu, opłaty sędziowskiej oraz koszty organizacji ponoszą organizatorzy, koszty uczestnictwa w biegu jest bezpłatny.

SPRAWY RÓŻNE.
Komisję sędziowską (DT , Sędziego Głównego oraz pozostałych członków komisji) wyznaczą Przewodniczący Komisji  Sędziowskiej WOZN i POZN.

 

źródło: własne / PZN; foto: skipol

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;